Görenler hayrete düşmüştü: Google'dan 'Aykut Kocaman Cami' kararı!

Sivas’ın Selçuklu Mahallesi’nde bulunan Akşemsettin Cami’nin ismi Google Haritalar uygulamasında Aykut Kocaman Cami olarak gözüküyordu. Mahalle sakinleri yanlışın düzeltilmesi sebebiyle memnun olduklarını ifade etti.

Yayınlanma: 19.12.2023 - 12:06
Abone Ol google-news

Sivas’ta haritalarda bir camiye konumlandırılan eski milli futbolcu ve teknik direktör Aykut Kocaman’ın adı kaldırıldı.

Sivas’ın Selçuklu Mahallesi’nde bulunan Akşemsettin Camii'ne eski milli futbolcu ve teknik direktör Aykut Kocaman’ın adı konumlandırılmıştı. Haritalarda camiyi arayanlar Kocaman’ın adı ile karşılaştığına hayrete düşmüştü.

Yapılan haberlerin ardından Aykut Kocaman’ın adı Google Haritalar'dan kaldırdı. Düzeltilen bu durum mahalle sakinlerini sevindirdi. Selçuklu Mahallesi Muhtarı da yanlışın fark edildiğini ve düzeltildiği için memnun olduklarını dile getirdi.

27 YILDIR AYNI İSİMLE BİLİNİYOR

Selçuklu Mahallesi Muhtarı Mustafa Kemal Işık yaptığı açıklamada, “Selçuklu Mahallesi’nde bulunan Akşemsettin Cami, Google haritalarda arandığında Aykut Kocaman Cami olarak ve kapalı olarak geçiyordu. Bu yanlışlık fark edildi. Bunun üzerine haber yapıldı ve bu yanlışlık düzeltildi. Memnuniyetlerimizi arz ediyoruz. Cami 1996 yılında yapıldı. Yani 27 yıllık bir mazisi var. O günden beri aynı isim ile anılmakta. Aykut Kocaman isminin bir yanlışlık olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla sevindik. Camimiz her zaman açık, bahsedildiği gibi hiç kapalı olmadı. Mahallemizde 27 yıldır hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler