Ali Babacan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin açıklama!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara'da katıldığı bir etkinlikte yanına gelen bir kız çocuğunun “Bay Kemal sözünden dönmeyecek” sözlerine, “Bay Kemal sözünden dönmeyecek, doğru. Zaten Bay Kemal’in sözünden dönmeyeceğini bildiğimiz için onu ortak cumhurbaşkanı adayı yaptık” yanıtını verdi.

Yayınlanma: 02.05.2023 - 16:59
Ali Babacan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin açıklama!
Abone Ol google-news

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da Şereflikoçhisar Dayanışma ve Kültür Derneği’nin etkinliğine katıldı. 

GÖREVLENDİRMELERDE “EHLİYET VE LİYAKAT” VURGUSU!

Burada yaptığı konuşmada gündeme dair konuşan Babacan, şunları söyledi:

“Her parti kendi içinde devlet yönetim kademeleriyle, üst düzey bürokrasiyle alakalı hazırlıklar yapıyor. Bir noktada oturup bu hazırlıkları birleştireceğiz. Hangi devlet kurumunda hangi pozisyon için hangi isim en layıksa, ehliyet ve liyakat konusunda hangisi en iyisiyse o arkadaşımızı o göreve getireceğiz. Böylece ‘Şu partiymiş, bu partiymiş’ demeden, ‘Akrabamdı, tanıdığımdı’ demeden, ‘Bu benim arkadaşımdır’ demeden her pozisyon için ‘Bunu en iyi yapacak kimdir’ onu belirleyeceğiz. Böylece ülkemizin birikmiş sıkıntılarını çözmek için artık her şey elimizin altında hazır olacak.

“SON 10 YILDA ÜLKE HER ALANDA GERİ GİTTİ”

15 Mayıs sabahı ‘Havada daha çok oksijen var’ diyeceğiz. Gençlerden bunu çok duyuyorum, ‘Boğulma hissi geliyor’ diyorlar. Çünkü kendilerini ifade edemiyorlar, işsizler, ev gençleri diye bir kategori oluştu. Bu ülke genç nesle bir gençlik borçlu. Gençliklerini yaşayamadılar. Son 10 yılda ülke her alanda geri gitti. 18-25 yaş arası gençler kendilerini bildi bileli ülke sürekli kötüye gidiyor. Onlar çok karamsar. Biz de onlara umut vermeye çalışıyoruz. Ülke iyi yönetildiğinde güzel şeyler yapıyor.”

“BAY KEMAL’İN SÖZÜNDEN DÖNMEYECEĞİNİ BİLDİĞİMİZ İÇİN ONU ADAY YAPTIK”

Konuşması sırasında Ali Babacan’ın yanına gelen bir kız çocuğu “Bay Kemal sözünden dönmeyecek” dedi. Babacan bunun üzerine, “Bay Kemal sözünden dönmeyecek, doğru. Zaten Bay Kemal’in sözünden dönmeyeceğini bildiğimiz için onu ortak cumhurbaşkanı adayı yaptık” ifadelerini kullandı.

Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler de genel başkanlar olarak cumhurbaşkanı yardımcısı olarak kabinede görev alacağız. Bu birliktelik seçime kadar değil, 5 yıl boyunca ülkeyi beraber yönetme birlikteliği. İnşallah istişareyle, ortak akılla ülkeyi yöneteceğiz. Türkiye başaracak.”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler