Bakan Yerlikaya duyurdu... 'Sarallar' suç örgütüne operasyon: Örgüt ele başı Özgür Saral yakalandı

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da 'Kafes' operasyonları kapsamında, 'Sarallar' suç örgütüne operasyon düzenlendiğini duyurdu. Buna göre örgüt ele başı Özgür Saral'ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli yakalandı.

Yayınlanma: 14.11.2023 - 13:22
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, organize suç örgütleriyle mücadele kapsamında, İstanbul ve İzmir'de 'Kafes' kod adlı eş zamanlı operasyonlar yapıldığını belirtti. 

ÖZGÜR SARAL YAKALANDI

Buna göre; İstanbul Büyükçekmece Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nce gerçekleştirilen operasyonda, 'Sarallar' grubu olarak bilinen organize suç örgütünün elebaşı Özgür Saral ile beraber 24 şüpheli yakalandı.

SİLAHLA TAHDİT, YAĞMA, FUHUŞ...

Suç örgütünün, Esenyurt ilçesinde sitelerdeki ev sahibi ve kiracıları silahla tehdit ederek yağma yaptıkları belirlendi. 

Kendilerinden şikayetçi olan site sakinleri ve özel güvenlik görevlilerini şikayetlerinden vazgeçirmek için darp ettikleri, mülk sahiplerinin rızası ve bilgisi dışında sahte evrak düzenleyerek daireleri başka kişilere kiraladıkları tespit edildi. Ayrıca, eğlence mekanlarına silahlı saldırı düzenleyerek 'kasten öldürmeye teşebbüs', 'genel güvenliği kasten tehlikeye sokma', 'fuhuş', 'silahla yaralamaya teşebbüs' suçlarını da işledikleri saptandı.

Organize suç örgütlerine, narkotik suçlularına ve halkın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceklerini belirten Yerlikaya, "Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek" dedi.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler