DSİ personel alımı ne zaman? 2023 Devlet Su İşleri işçi alımı başvuru şartları neler? DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü personel alımı yapacağını duyurdu. Bu gelişmenin ardından başvuru tarihi ve şartları merak edildi. Peki, DSİ personel alımı ne zaman? 2023 Devlet Su İşleri işçi alımı başvuru şartları neler? DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Yayınlanma: 18.09.2023 - 14:31
DSİ personel alımı ne zaman? 2023 Devlet Su İşleri işçi alımı başvuru şartları neler? DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır?
Abone Ol google-news

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün (DSİ) personel alımı yapacağını duyurmasının ardından yurttaşlar, başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, DSİ personel alımı ne zaman? 2023 Devlet Su İşleri işçi alımı başvuru şartları neler? DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yeni ilana göre 7 sözleşmeli bilişim personeli istihdam edilecek. Başvurular 18 Eylül 2023 tarihinden itibaren başladı.

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular elektronik ortamda e-Devlet – Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapılacaktır.

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b. Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c. (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler)

d. Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğeri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenbelirlenmesinde; Bilişim Personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile

399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve Sosyal Sigortalar Kurumuna tabi özel kesimde Bilişim Personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

e. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

f. Belgeleme ve raporlama usulüyle çalışmaya yatkın, uzaktan çalışmaya, esnek çalışma saatlerine ve şehir dışı görevlendirme imkanına açık olmak.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler