Kaçak müteahhit AVM'de yakalandı: Kayıp yakını avukattan çağrı!

Depremlerde büyük yıkım yaşayan Hatay’da, en az 370 kişinin yaşamını yitirdiği Emlakbank Evlerinin kaçak müteahhiti Mehmet Özat Ankara’da bir AVM’de kayıp yakınları tarafından tespit edilerek polise teslim edildi. Sıhhiye Adliyesinde ifadesi tamamlanan Özat için savcılık tutuklama talebinde bulundu, hakimin kararı bekleniyor.

Yayınlanma: 10.11.2023 - 13:10
Abone Ol google-news

Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketinde yıkılan Emlakbank Evleri’nin firari müteahhiti Mehmet Özat yakalandı.

Özat, kendisini Bilkent AVM’de fark eden Sinem Boyacı tarafından polise teslim edildi.

"BİLKENT AVM’DEYKEN KENDİSİNİ GÖRDÜM"

Aynı zamanda Emlakbank Evleri’nde annesi dahil 10 yakın akrabasını kaybeden Boyacı, yaşananları Cumhuriyet’e şu sözlerle anlattı:

“Bilkent AVM’deyken kendisini gördüm. Önce 'ben o değilim' dedi. Bunun üzerine kimliğini göstermesini istediğimde titremeye başladı. Benim arandığımdan haberim yok dedi, sonrasında kaçma girişimi olunca da kolundan tutarak engelledim. Ardından önce AVM güvenliği sonrasında da polisler geldi. Karakolun önünde bekliyoruz. Bu kişiden şikayetçi olan binlerce kayıp yakını var. Adaletin yerini bulmasını, yakınlarımızın da huzurlu uyumasını istiyoruz.”

KAYIP YAKINI AVUKATTAN ÇAĞRI: SERBEST BIRAKILMASINA İZİN VERMEYİN

Deprem felaketinde en az 370 kişinin yaşamını yitirdiği Emlakbank Evleri müteahhiti Mehmet Özat, onu tespit eden kayıp yakınları tarafından polise teslim edildi ve karakola götürüldü. 

Karakoldaki işlemlerin ardından 13.30 civarında Sıhhiye Adliyesi’ne sevk edilen Özat, burada kayıp yakınlarına agresif tavır sergilerken, polislerin Özat’a olan özenli tavrı da dikkat çekti. 

Emlakbank Evleri’nde annesi ve babasını kaybeden Av. Merve Bozkurt sevk sonrası Cumhuriyet’e konuştu.

Adliyedeki polislerin yaklaşımının tuhaf olduğuna değinen Bozkurt, “Yakalanan kişiyle sürekli bir yerlere girip çıkıyorlar. Zaman kazanmaya çalışır gibi bir tavır sergiliyorlar” dedi. 

Özat tarafının denetimli serbestlik için çabaladığını belirten Bozkurt, “Elinde yüzlerce insanın kanı olan bu kişi, ifade vermeye bile gelmedi, bile bile kaçtı. Buna rağmen serbest bırakılması kabul edilemez” ifadelerini kullandı. Bozkurt, gazetemiz aracılığıyla bu konuda kamuoyuna sürecin takipçi olunması çağrısında bulundu.

NE OLMUŞTU?

Depremde müteahhiti olduğu binalarda yaklaşık 1000 kişinin yaşamını yitirdiği Mehmet Özat, 9 aydır firariydi. Özat, kendisini Bilkent AVM’de fark eden kayıp yakını Sinem Boyacı tarafından saat 12.00 civarında polise teslim edilmişti.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler