Milli Piyango rotayı mı şaşırdı? Sisal Şans'tan açıklama geldi

Milli Piyango'nun büyük ikramiyesi 400 milyon TL'nin Kolombiya'dan alınan online bilete çıktığı iddiaları ortalığı karıştırdı. Sisal Şans bunun üzerine "iddianın tamamıyla asılsız ve gerçek dışı olduğu" yönünde açıklama yaptı.

Yayınlanma: 02.01.2024 - 15:22
Milli Piyango rotayı mı şaşırdı? Sisal Şans'tan açıklama geldi
Abone Ol google-news

Milli Piyango’nun Yılbaşı Özel İkramiyesi olan 400 milyon TL’nin Kolombiya’dan 'online' olarak alınan bilete çıktığı iddiası ortalığı karıştırdı.

Şaibeli çekiliş iddialarıyla sıkça gündem olan Milli Piyango'dan son 'Kolombiya' iddiasıyla ilgili çıkan haberler üzerine yazılı bir açıklama geldi.    

Sisal Şans tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: 

"31 Aralık Pazar akşamı gerçekleştirilen Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde 400 milyon TL’lik büyük ikramiye Milli Piyango Online üzerinden alınan bir tam bilete isabet etmiştir. Büyük ikramiyeyi kazanan talihli İstanbul’da ikamet etmekte olup, 1969 doğumlu erkek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Kişisel Verileri Koruma Kanunu uyarınca talihlinin rızası olmadan kendisiyle alakalı daha fazla bilgiye yer verilememekte olup, “İkramiyenin Kolombiya’ya çıktığı” iddiası tamamıyla asılsız ve gerçek dışıdır.

Milli Piyango Online’da üyelik kaydı yapılabilmesi için T.C. kimlik numarası verisinin girilmesi yasal olarak zorunludur. Bu bilgi, MERNİS (Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi) üzerinden teyit edildikten sonra üyelik açılabilmektedir. Ayrıca ülkemizdeki mevcut yasal düzenlemeler gereği, üyelerin oyun oynayabilmeleri ve ikramiye ödemesi alabilmeleri için mutlaka Türkiye bankalarında hesap sahibi olmaları gerekmektedir. İkramiye ödemeleri de üyelerin Türkiye’de bulunan kişisel banka hesaplarına yapılmaktadır.

Sosyal medyada gerçek kimliklerini gizleyerek anonim olarak paylaşım yapan bazı hesaplardan başlatılan bu asılsız iddiaların ve spekülasyonların, bir siyasi partinin genel başkan yardımcılığı görevini yürüten bir şahıs tarafından, gerçekliği araştırılmadan kamuoyu açıklamasına konu yapılması ise son derece üzücüdür.

Sosyal medyada kurumumuza yönelik üretilen asılsız iddialara itibar edilmemesini, dezenformasyon üreten ve yayan kişilere karşı hukuki süreç başlattığımızı kamuoyuna önemle duyururuz.

Saygılarımızla"

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler