Özgür Özel'den 'adaylık' sorusuna yanıt: 'CHP'nin iyi yönetilmeye ihtiyacı var'

CHP'deki 'değişim' tartışmalarının odağındaki isim olan Özgür Özel, "Aday olacak mı" sorusuna yanıt verdi. Özel, "CHP'nin iyi yönetilmeye ihtiyacı var. Amacım CHP'yi Türkiye'nin en iyi yönetilen kurumu yapmak. CHP'de kendi görevimi iyi yaptım" dedi.

Yayınlanma: 05.09.2023 - 09:49
Özgür Özel'den 'adaylık' sorusuna yanıt: 'CHP'nin iyi yönetilmeye ihtiyacı var'
Abone Ol google-news

'Değişim' tartışmalarının sürdüğü CHP'de genel başkanlık için adı geçen Grup Başkanı Özgür Özel gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"CHP'DE KENDİ GÖREVİMİ İYİ YAPTIM"

Özel, Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın programında "Aday olacak mı" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Ben burada adayım desem hem partiye, hem kamuoyuna hem de birlikte yol yürüdüğümüz insanlara ve başta genel başkana karşı şu anda bunu buradan açıklamak doğru olmaz. Süreci tamamlayacağım, tutum belgesini açıklayacağız. Bir eş zamanlılıkla belki bir basın toplantısıyla, belki kadrolarımızla birlikte."

"ÖNCE TUTUM BELGEMİZİ PAYLAŞACAĞIZ"

"Önce tutum belgemizi kamuoyu ile paylaşacağız" diyen CHP'li Özel, şöyle devam etti:

"Daha sonra aday olacağımız sırada, önceden benim sözüm var. Önce aileme, sonra genel başkana haber vereceğim. Yani genel başkan televizyondan duymayacak. Ondan sonra da kurultayla ilgili gerekli süreci başlatacağız."

"ÖZGÜVENİM, İNANCIM, KARARLILIĞIM VAR"

"28’inde hiç niyetim yoktu" diyen Özgür Özel, şunları kaydetti:

"Haziran'ın ortasına geldiğimizde partinin hiçbir şey yokmuş gibi davranmasının seçmene büyük bir haksızlık olduğunu gördüm. Partimizin özeleştiri yapmamasını büyük bir haksızlık olarak gördüm. Partimizin bir yenilenme, değişim meselesine geçmemesinin seçmeni kaybettiğini gördüm. Partide de, ülkede de işlerin iyi gitmediğini gördüm. Orada sorumluluk üstlenebilirim dedim. Yaşadığımız süreç beni adaylığa o günden daha fazla yaklaştırdı. Bu işin sonunda bir adaylık olursa da o özgüvenim, inancım, kararlılığım var. Adaylık noktasında kem küm ediyor değilim ama bir süreç var ve tamamlanması gerekiyor.

"KEMAL BEY İLE YARIŞABİLİRİZ"

Görüşmemiz gereken herkesle görüşüyoruz. Başta genel başkanımız, partimizin kadrolarını asla incitmemeye, üzmemeye çalışıyoruz. İnsan baba evini yakıp yıkmaz, bazıları benim yaptığım görevleri yapıp partiden gitti. Yenmek, yenilmek değil. Biz kurultayda Kemal Bey ile yarışabiliriz. Bu hainlik değildir. Bazıları diyor ki 'Kemal beye ihanet mi ediyorsun?' Kemal Bey'in başarısı için bir şeyleri eksik yapmak ihanettir, ben yapmadım. Kemal Bey'in başarısı için, en yakını kimse en yakını kadar inandım."

'DANIŞMAN KRİZİ'NE DAİR AÇIKLAMA!

Özgür Özel, Mustafa Kemal Atatürk ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret içeren paylaşımları ortaya çıkan Perinaz Mahpeyker Yaman’ın danışman olarak atanmasına yönelik ise, şu ifadeleri kullandı:

"Son danışman Atatürk’e, CHP’ye, Genel başkana dil uzatmış. Kabul edilemez bir hata var ve bu çok büyük bir yapısal soruna denk geliyor. Kayıt dışı siyaseti reddediyorum. Siyaset seçilmişlerle yapılır. Demokrasi seçilmişlerin ülkeyi yönetmesi, kurumları, kurulları yönetmesidir."

"ANLAYIŞIMDA MUHALEFETE MUHALEFET ETMEK YOK"

Özel, muhalefet kanadında süren 'yerel seçimde ittifak' tartışmalarına dair de konuştu.

CHP'li Özel, İYİ Parti Milletvekili Adnan Beker'in "Eğer bir seçim işbirliği olacaksa kesin ve kesin Ankara İYİ Parti'ye verilmeli" açıklamasına ilişkin şunları söyledi:

"Adnan Bey'in ifadelerini vatandaşlarımız değerlendirir. Bir şey söylersem kalbini kırarım. Benim anlayışımda muhalefete muhalefet yapmak yok. İşimiz iktidara muhalefet etmek. CHP de İYİ Parti de kendi özeleştirisini yapmalı. Şimdi ona öyle ifadeler kullanılır ki vatandaşın karşısında birlikte oy istemiş insanlara yakışmaz. Sistemin getirdiği bir çarpıklık var, bizim de doğru yapmadığımız bir okuma var. Partilerin birbirine nezaketi hallaç pamuğu gibi atılmış durumda. Bunu düzeltmek lazım."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler