Ticaret Bakanlığı memur alımı ne zaman? Ticaret Bakanlığı 1500 memur alımı başvuru şartları neler?

Ticaret Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, 1500 memur alımı yapacağını duyurdu. Peki, Ticaret Bakanlığı memur alımı ne zaman? Ticaret Bakanlığı 1500 memur alımı başvuru şartları neler?

Yayınlanma: 05.10.2023 - 10:32
Ticaret Bakanlığı memur alımı ne zaman? Ticaret Bakanlığı 1500 memur alımı başvuru şartları neler?
Abone Ol google-news

Ticaret Bakanlığı 1500 memur alımı yapacağını açıkladı. Peki, Ticaret Bakanlığı memur alımı ne zaman? Ticaret Bakanlığı 1500 memur alımı başvuru şartları neler? İşte ayrıntılar...

TİCARET BAKANLIĞI 1500 MEMUR ALIMI YAPACAK

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, memur alım sürecine ilişkin bilgi verildi. Bakanlık tarafından istihdam edilecek memurların 81 ilde görevlendirileceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bakanlığımızca, 81 ilimizin tamamında görevlendirilmek üzere, ÖSYM aracılığıyla merkezi yerleştirme sistemi ile 1500 kadrolu memur istihdamı için çalışmalarımızı tamamladık, 2023 yılı içinde alım sürecini sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Aramıza yeni katılacak çalışma arkadaşlarımızla daha etkin bir piyasa denetimi yapmayı, stokçuluk, güvensiz ürün ve fahiş fiyat artışları gibi vatandaşlarımızın mağduriyetine yol açan haksız ticari uygulamalarla mücadelemizi artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bir kısmını gümrük kapılarımızda görevlendireceğimiz yeni arkadaşlarımızın gümrük işlemlerinin hızlanmasına da önemli katkılar sağlayacağını değerlendiriyoruz."

TİCARET BAKANLIĞI MEMUR ALIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Açıklamada, personel alım sürecine ilişkin Bakanlık tarafından gerekli duyuruların yapılacağının da altı çizildi.

Bu kapsamda ayrıntılart geldikçe haberimizde yer vereceğiz.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler