'Bir Kira Bir Yuva'ya sanatçılardan destek!

Depremzedelerin barınma sorununa çözüm bulmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Bir Kira Bir Yuva' kampanyasına sanatçılardan büyük destek geldi.

Yayınlanma: 22.02.2023 - 23:47
'Bir Kira Bir Yuva'ya sanatçılardan destek!
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş’ta yaşanan iki büyük depremin ardından depremzedelerin barınma sorununa çözüm bulmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı 'Bir Kira Bir Yuva' kampanyası için Halk TV’de bağış gecesi düzenlendi.

Sanat, spor, edebiyat ve siyaset dünyasından birçok ismin katıldığı gece İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sanatçı Cem Adrian’ın “Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım” adlı türküyü seslendirmesiyle başlayan program İzmir merkezli olarak canlı yayında sürdürülüyor. 

Aralarında Metin Uca, Hayko Cepkin, Okan Bayülgen, Şenay Gürler, Nejat Yavaşoğulları, Burhan Şeşen’in de olduğu birçok sanatçı ve müzisyenin yanısıra, gazeteci, yazar ve gönüllülerin koordinasyonu ile bağışların aktarıldığı programda kızı Eylem Şafak Aydın’ı depremde enkaz altında  yitiren sanatçı Orhan Aydın da yer aldı.

"CAM KIRIKLARIYLA GELDİM"

Aydın, “Kalbimde cam kırıklarıyla geldim. Bu akşam sadece kendi çocuğum için değil, bütün çocuklar için, dayanışma için geldim buraya. Biliyorum ki başaracağız” dedi.

Gecede pek çok sanatçı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına maddi destekte bulundu. 

Bağışta bulunan isimlerden usta sanatçılar Metin Akpınar ve Zülfü Livaneli 500’er bin TL bağışlarken; şarkıcı Erol Evgin 50 bin TL, oyuncu Pınar Deniz 100 bin TL, şarkıcı Hakan Altun 5 ailenin bir yıllık kira bedelini, şarkıcı Gülşen 12 kira bedeli olan 120 bin TL’yi, şarkıcı Yıldız Tilbe 10 ailenin kira bedelini karşılamak istediklerini canlı yayında paylaştılar. 

Sanatçı İlyas Salman ise emekli maaşıyla kampanyaya destek olmak istediğini aktardı.

Programa ABD’den katılan oyuncu Meltem Cumbul, ABD’de gerçekleştirilen destek konserinde 40 bin dolar gelir elde edildiğini söylerken, şarkıcı Sıla ileri bir tarihte İzmir’de yapacağı konserinin tüm gelirini bu kampanyaya bağışlayacağını duyurdu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler