Nevşin Mengü ile Jahrein arasında ‘zorba’ tartışması

Gazeteci Nevşin Mengü ile Jahrein adıyla bilinen Ahmet Sonuç arasında yaşanan polemik sosyal medyada gündem oldu.

Yayınlanma: 18.10.2022 - 08:48
Nevşin Mengü ile Jahrein arasında ‘zorba’ tartışması
Abone Ol google-news

Birçok siyasi parti liderini Youtube'da yayımlanan Babala TV'deki Mevzular Açık Mikrofon'da konuk eden Oğuzhan Uğur, sosyal medya yasasının tartışılacağı özel bir bölüm hazırladı.

Uğur Dündar, Cüneyt Özdemir, Okan Bayülgen, Candaş Tolga Işık, Ece Üner, Özlem Gürses, Haluk Levent'in yanı sıra programa çok sayıda sosyal medya fenomeni de katıldı. Daha önce tanıtımda yer alan ve programa katılacağı duyurulan gazeteci Nevşin Mengü ise daha sonra kararından vazgeçtiğini açıkladı.

"HATA YAPTIK YAYINLARA ALDIK"

Nevşin Mengü, Mevzular Açık Mikrofon'a Jahrein'in de konuk olacağını öğrendikten sonra katılmaktan vazgeçtiğini söyledi.

YouTube kanalındaki yayında konuşan Nevşin Mengü, Oğuzhan Uğur'la da görüştüğünü söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Oğuzhan Uğur güzel bir format yapıyor, beni de davet edince kabul ettim. Fakat tanıtımda baktım Jahrein falan orada. O da bizim hatamız, adamı biz ciddiye aldık yayınlara aldık falan. Hata işte herkes hata yapabiliyor. Adam kaldıramadı bunu. Başka birtakım işlere girdi herhalde bilmiyorum, konuşmuyorum etmiyorum. Herkes farklı fikirde olabilir.

"ZORBALIK YAPIYORLAR"

"Keskin düşüncelere de sahip olabilir ama zorbalar zorbalık yapıyorlar, dijital zorbalık yapmakta da özgürler. Benim hakkımda da konuşabilirler ama aynı ortamda olmak istemem. Her şey normalmiş gibi oturup konuşamam. 'Yasaklansın bunun dedikleri' demiyorum ama karşı karşıya gelip ciddiye alıp bir şey konuşmam bu saatten sonra."

JAHREİN YANIT VERDİ

Oğuzhan Uğur'un programına konuk olarak katılan Jahrein ise Nevşin Mengü'nün bu sözlerine Twitter'dan yanıt verdi.

Jahrein paylaşımlarında şunları söyledi:

"Nevşin'in kendisi gerçek bir zorbadır asıl. Haftalarca beni karalayan tweetleri favlayıp rt'ledi. Ben sadece geçmişteki ırkçı tweetlerini paylaşıp ('Abi ülke Afganistan’a döndü yaaa' gibi) bu twitleri oldukça ırkçı bulduğumu söyledim. Üstelik kendisine sosyal medya dışı ulaşıp neden böyle yaptığını sordurttuğumda bir sorunu olmadığını söyleyip ertesi gün bana hayvan düşmanı diyen bir tweeti daha favladı. Bu dünyada Nevşin dahil kimse hayvan sevgimi sorgulayacak cürme sahip değil. Herkes haddini bilsin."

"Son olarak insanlar tarafından onaylanmam için Nevşin’in yayınına çıkmaya ihtiyacım olduğunu sanmıyorum. Dün kendisinin katılmadığı Açık Mikrofon programında izleyiciden aldığım desteği bölüm çıkınca kendisi dahil hepiniz göreceksiniz. Hayırlı akşamlar."

Editör Notu: Yazıdaki yazım hataları ve ifadeler değişiklik yapılmadan aktarılmıştır. Yazım hataları yazının sahibine aittir.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon