Yiyecek aramak için kent merkezine inen ayı, 'kestirme olsun' diye tüneli kullandı

Gümüşhane’de son zamanlarda yiyecek ihtiyacını gidermek için kent merkezine kadar inen ayılar, bu kez Gümüşhane-Trabzon karayolundaki tünelin içinde görüntülendi. O anlar, sosyal medyada gündem oldu.

Yayınlanma: 27.09.2022 - 09:54
Yiyecek aramak için kent merkezine inen ayı, 'kestirme olsun' diye tüneli kullandı
Abone Ol google-news

Trabzon'dan Gümüşhane'ye otobüsle seyahat eden Mevlüt Murat Sünnetçi, merkeze bağlı Mescitli köyünde tünel içinde koşan ayıyı fark etti. O anları cep telefonuyla kayda alan Sünnetçi, görüntüleri sosyal medyadan paylaştı

Otobüsü fark edince hızlanan ayıyı, cep telefonuyla görüntüleyen Sünnetçi, ayının tünel çıkışında anında gözden kaybolduğunu söyledi. 

"HEMEN CEP TELEFONUMA SARILDIM"

Gece 02.30’da Trabzon’dan otobüse bindiklerini ve Mescitli tüneline girdiklerinde ayıyı gördüklerini ifade eden Sünnetçi, “Ben otobüsün ön koltuğunda oturuyordum. Yolcuların birçoğu uyuyordu. Tam Mescitli tüneline girdiğimizde kaldırımda bir ayının koştuğunu fark ederek hemen cep telefonuma sarıldım. Tünelden çıktıktan sonra ayı kayboldu. Bayağı büyük ayıydı. Otobüste de heyecan oluşturdu ön koltuklar tarafında” dedi. 

Yolda koşan ayının, bir süre sonra kaldırıma çıkarak koşmaya devam ettiği ve zaman zaman kafasını geriye çevirerek yolu kontrol ettiği görüldü. 

Gümüşhane'de önceki günlerde kent merkezini derin bir vadiye bölge Harşit Çayı'ndaki balıkları avlayan ayı birkaç gece üst üste görüntülenmişti. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler