Ezeli rakibine sataşmaya devam ediyor: Musk'tan Bezos'a 'Jakuzi' göndermesi

Dünyanın en zengin insanı, Tesla ve SpaceX'ın sahibi ve son olarak Time dergisi tarafından "yılın kişisi" seçilen multimilyarder iş insanı Elon Musk, ezeli rakibi olan Amazon'un kurucusu multimilyarder iş insanı Bezos’un kendini biraz fazla ciddiye aldığını savundu.

21 Aralık 2021 Salı, 10:50
Ezeli rakibine sataşmaya devam ediyor: Musk'tan Bezos'a 'Jakuzi' göndermesi
Abone Ol google-news

Aklına geleni sakınmadan söylemesiyle tanınan Tesla'nın CEO'su Elon Musk, “Dünyanın En Zenginleri” listesindeki ezeli rakibi Jeff Bezos'la dalga geçmeye devam ediyor.


Sözcü'nün İngiliz Financial Times'a dayandırdığı röportajda Musk, daha önce de sık sık takıldığı Amazon'un kurucusu Bezos'u anmayı ihmal etmedi. Elon Musk, Bezos için “Jakuzide daha az zaman geçirmeli” dedi.

Bezos'un, kendi kurduğu SpaceX'e rakip olan havacılık ve uzay şirketi Blue Origin'a yeterince enerji harcamadığını söyleyen Musk, “Bazı yollarla onu Blue Origin'e daha fazla zaman harcamaya teşvik etmeye çalışıyorum, böylece daha fazla gelişme sağlayabilirler. Bir arkadaşımın dediği gibi, Blue Origin'de daha çok, jakuzide daha az zaman geçirmeli” diye konuştu.

‘KENDİNİ FAZLA CİDDİYE ALIYOR’

Musk, Bezos'un mühendislik alanında yetenekli olduğunu, ama kendini biraz fazla ciddiye aldığını savundu.

Bezos’un sahibi olduğu Blue Origin, Space X’le imzalanan 2,9 milyar dolarlık Ay’a iniş aracı sözleşmesi dolayısıyla daha önce NASA’ya açtığı davayı kaybetmişti.