Merkel, Erdoğan ile görüşmesini anlattı: Bu konuyu çok sık konuştum

Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı temaslarda Almanya'da yaşayan Türklerin durumu ile ilgili konuların da gündeme getirildiğini belirterek, Erdoğan ile gerçekleştirdiği diyaloglardan bahsetti.

Yayınlanma: 02.10.2023 - 10:53
Merkel, Erdoğan ile görüşmesini anlattı: Bu konuyu çok sık konuştum
Abone Ol google-news

Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel, görevinin sona ermesinden bu yana ilk kez bir televizyon röportajı verdi.

ZDF'ye konuşan Merkel, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği temaslarda Almanya'da yaşayan Türklerin durumu ile ilgili konuların da gündeme geldiğinden bahsetti.

Merkel, Erdoğan'a, Almanya'daki Türkler konusunda "ülkede sürekli olarak yaşamış olan herkesin Şansölyesi olduğunu söylediğini" açıkladı.

Merkel, "Bu konuyu Erdoğan ile de çok sık konuştum" ifadelerini kullandı.

Almanya'da yaşayan ikinci ya da üçüncü kuşak Türk kökenli vatandaşlardan kimin sorumlu olduğu konusunun masada konuşulduğunu belirten Merkel, "Ben de Erdoğan'a her zaman 'Dikkat edin, onların başbakanı benim' dedim" ifadelerini kullandı. 

Merkel, "Almanya herkesi kucaklıyor, Artık ülkemizde kalıcı olarak yaşayan ve her zaman burada yaşamamış olan çok sayıda insanımız olduğu için, onları kabul etmek bizim için yeni bir görev" diye konuştu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler