Son dakika: Afganistan'da yolcu uçağı düştü

Afganistan'ın kuzeydoğu dağlarında yolcu uçağı düştü. Kazanın tam olarak nerede meydana geldiği bilinmezken, yetkililer "Sabah yerel halk tarafından bilgilendirildik" açıklamasında bulundu.

Yayınlanma: 21.01.2024 - 10:27
Son dakika: Afganistan'da yolcu uçağı düştü
Abone Ol google-news

Hindistan'a ait yolcu uçağı, Afganistan'ın Çin, Tacikistan ve Pakistan sınırındaki Bedahşan kentinde düştü. 

Hükümet yetkilisi Zabihullah Amiri yaptığı açıklamada, "Uçak düştü ama yeri henüz bilinmiyor. Ekipler gönderdik ama henüz ulaşmadılar" ifadesinde bulundu. 

"Sabah yerel halk tarafından bilgilendirildik" açıklamasında bulunan Amiri, kazanın tam olarak nerede meydana geldiğinin bilinmediğini belirtti.

Reuters'ta yer alan habere göre, Rus havacılık yetkilileri, uçağın içerisinde 6 kişi bulunduğunu ve Hindistan'dan Moskova'ya giden ambulans jeti olduğunu öne sürdü.

Rus havacılık yetkilileri, Rus tescilli uçağın, gece saatlerinde Afganistan üzerinde radar ekranlarından kaybolduğunu, ardından da yerel Afgan polisinin uçağın düştüğüne dair ihbar aldığını söyledi.

Hindistan sivil havacılık otoritesi, uçak kazasının tarifeli bir ticari uçuş ya da Hindistan'dan kiralanan bir uçak olmadığını ve "daha fazla ayrıntı beklendiğini" ifade etti.

Afgan kent polis sözcüsü yaptığı açıklamada, kazanın nedeni ya da kayıplar konusunda teyit edilmiş bir ayrıntı olmadığını söyledi. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler