Wagner lideri Prigojin'in öldüğü uçak kazasında yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Rus paralı asker grubu Wagner lideri Yevgeni Prigojin'in de içinde olduğu özel bir jetin düşmesine ilişkin Flightradar uygulamasında uçuş bilgisine dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Yayınlanma: 24.08.2023 - 12:58
Wagner lideri Prigojin'in öldüğü uçak kazasında yeni ayrıntılar ortaya çıktı
Abone Ol google-news

Rus devlet haber ajansı TASS ve Rusya Sivil Havacılık Kurumu, Moskova'dan St Petersburg'a gitmekte olan ve Moskova'nın kuzeyindeki Tver bölgesinde düşen Embraer tipi bir özel jette, Rus paralı asker grubu Wagner lideri Yevgeni Prigojin'in de olduğunu duyurmuştu.

Uçağın düşmeye başlamadan önce kısa bir süre içinde birkaç kez irtifa kazanıp kaybettiği ortaya çıktı.

Çevrimiçi harita üzerinden uçuş bilgilerini görüntülemeye yarayan Flightradar uygulamasından elde edilen verilere göre, uçak düşmeden önce Moskova saatiyle 18:19'a kadar yaklaşık 8,5 kilometre irtifadaydı, daha sonra dikey hızı keskin bir şekilde azaldı, irtifa kaybetti.

Verilere göre uçak, 8.4 kilometreye düşmeden önce yaklaşık 9.15 kilometre maksimum irtifaya ulaştı.

Uçağın daha sonra irtifayı 8,9 km'ye sabitlediği ve ardından keskin bir şekilde düşmeye başladığı kaydedildi.

En son veriler, uçağın yaklaşık 6 km yükseklikteyken elde edildiği belirtildi.

UÇAĞIN BİR PARÇASI DÜŞTÜĞÜ YERİN 2 KİLOMETRE UZAĞINDA BULUNDU

Wagner Grubu Başkanı Yevgeniy Prigojin'in de bulunduğu, Rusya'nın Tver Bölgesi'nde düşen uçağa ait bir parçanın, uçağın çakıldığı noktanın 2 kilometre uzağında bulunduğu belirtildi.

Sputnik muhabirinin olay yerinden aktardığı bilgilere göre uçağın bir parçasının, Kujenkino köyünün girişinde, kaza yerinden yaklaşık 2 kilometre mesafedeki noktaya düştüğü tespit edildi.

Polis, parçanın bulunduğu noktayı güvenlik çemberine aldı ve kişilerin bu bölgeye girmesini yasakladı. Polis ekipleri, yoldan geçen araçları da durdurarak inceleme yapıyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler