2023'ün en güvenilir aracı belli oldu!

Lexus'un lüks SUV segmentinden Lexus RX modeli ''En Güvenilir Model'' unvanı alırken, D SUV modeli NX de kendi segmentinin en sorunsuz modeli olmayı başardı.

Yayınlanma: 04.03.2023 - 16:09
2023'ün en güvenilir aracı belli oldu!
Abone Ol google-news

Japon otomobil üreticisi Toyota tarafından üretilen premium otomobil marksı Lexus, global araştırma şirketi J.D. Power’ın her yıl düzenlediği ve sorunsuz üreticileri/modelleri öne çıkardığı araç güvenilirliği çalışmasında tüm markalar arasında ilk sırayı aldı.

Lexus'tan yapılan açıklamaya göre, kurulduğu ilk günden bu yana sorunsuz otomobilleriyle ön plana çıkan Lexus, 2023’te de Güvenilirlik Ödülü ile öne çıkan marka oldu.

Çalışma kapsamında 3 yıllık kullanıcıların olduğu araştırmada 2020 model yılına ait birçok marka/model mercek altına alındı. J.D. Power’ın Amerika’daki çalışmasında her zaman olduğu gibi araçların gerçek kullanıcıları yer aldı ve 30 binin üzerinde kullanıcı katılım gerçekleştirdi.

Lexus tüm markaları geride bırakarak en sorunsuz üretici olmayı başarırken model bazında da ön plana çıkmayı başardı. En Güvenilir Model unvanını ise lüks SUV segmentinden Lexus RX modeli aldı. Markanın D SUV modeli NX de kendi segmentinin en sorunsuz modeli olmayı başardı.

ÜST ÜSTE DAYANIKLILIK ÖDÜLÜ

Kurulduğu ilk günden bu yana yüksek kalitesiyle dikkat çeken Lexus, İngiltere’nin önde gelen yayınlarından What Car? tarafından gerçekleştirilen araştırmada da üçüncü yıl üst üste Dayanıklılık Ödülü'nün sahibi olmuştu.

Lexus’un her yeni aracında sürekli olarak kaliteyi artırma ve mevcut kalite standardını koruma hedefi, premium segmentteki farkını ortaya koyuyor.

Bununla birlikte markanın müşteri öncelikli yaklaşımı, karşılaşılan tüm sorunların da kısa zamanda çözülmesini sağlıyor. Bu yaklaşımla birlikte Lexus, dayanıklılık araştırmalarında öne çıkmaya devam ediyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler