En pahalı balık somon oldu

Sezonun kapanmasına yakın balık fiyatları da değişmeye başladı. Eskişehir'deki tezgahlarda en ucuz balık 50 liradan satılırken, somon 350 liradan en pahalı balık olarak tezgahlardaki yerini aldı.

Yayınlanma: 18.03.2023 - 12:44
En pahalı balık somon oldu
Abone Ol google-news

Eskişehir'de balık tezgahları bolluğunu korumaya devam ediyor. Sezonun kapanmasına yakın fiyatların da güncellendiğini söyleyen esnaflar, en pahalı balığın somon olduğu açıkladılar.

Uzun yılların ardından Karadeniz’de ilk defa hamsi ve palamut oldukça bol çıktı. Genel olarak bu sezondan memnun olduklarını vurgulayan balıkçılar şu anda tezgâhlardaki en ucuz balığın sardalya, en pahalı balığın ise somon olduğunu söylediler. Yurttaşlar ise en çok sardalyaya rağbet gösteriyor. 

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE FİYATLAR DAHA DA YÜKSELEBİLİR" 

Hava şartlarından dolayı balık fiyatlarının arttığını ve buna bağlı olarak yurttaşın ilgisinin azaldığını söyleyen balık satıcısı Muharrem Şahin, ilerleyen günlerde fiyatların daha da artabileceğini söyledi.

En çok tercih edilen sardalyanın kilosunun 50 TL’den satıldığını belirten Şahin, “Hava şartlarından dolayı balık piyasası şu anda yavaşladı. Sıcaklıklar artmaya başladı ve fiyatlar da yüksek olduğu için vatandaşın balığa ilgisi azaldı. Fiyatların yüksek olmasının sebebi, büyük gemiler denizden çekildi ve ufak kayıklar kaldı, önümüz de Ramazan olduğu için şu an fazla balık çıkmıyor. Önümüzdeki günlerde fiyatlar daha da yükselebilir. En çok satılan balık sardalya. Sardalyanın kilosu 50 TL, palamut tanesi 50 TL, çüpra 120 TL, levrek 150 TL, somon 350 TL ve sarı kanatın kilosu 250 TL’den satılıyor” diye konuştu. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler