Diyetsiz zayıflamanın yolları

07 Kasım 2014 Cuma, 16:47
1.Kendinizi mahrum bırakmayın
Sevdiğiniz bir şeyi yemekten elbette alıkoymayın ancak bir kutu çikolatayı sadece seviyorsunuz diye yemek asla zayıf olmanıza yardımcı olmayacaktır. Bir tane yemek ile yetinmelisiniz.
1.Kendinizi mahrum bırakmayın Sevdiğiniz bir şeyi yemekten elbette alıkoymayın ancak bir kutu çikolatayı sadece seviyorsunuz diye yemek asla zayıf olmanıza yardımcı olmayacaktır. Bir tane yemek ile yetinmelisiniz.

2.Uykuyu hafife almayın
Metabolizmanın hızlanmasında sağlıklı bir uyku düzeninin büyük payı olduğunu biliyor musunuz?
2.Uykuyu hafife almayın Metabolizmanın hızlanmasında sağlıklı bir uyku düzeninin büyük payı olduğunu biliyor musunuz?
3.Duygularınızı yemeğe karıştırmayın
Kadınlar üzgün olduklarında genellikle tatlı tabağına saldırırlar. Bunu yapmayın. İlla bir şeyler atıştırmak istiyorsanız meyve tabağı ile de mutlu olabilirsiniz.
3.Duygularınızı yemeğe karıştırmayın Kadınlar üzgün olduklarında genellikle tatlı tabağına saldırırlar. Bunu yapmayın. İlla bir şeyler atıştırmak istiyorsanız meyve tabağı ile de mutlu olabilirsiniz.
4.Egzersiz fırsatları kovalayın
Bulduğunuz her fırsatı egzersiz yapmak için değerlendirin. Örneğin asansörü ve yakın mesafeler için kullandığınız taksiyi hayatınızdan çıkartın.
4.Egzersiz fırsatları kovalayın Bulduğunuz her fırsatı egzersiz yapmak için değerlendirin. Örneğin asansörü ve yakın mesafeler için kullandığınız taksiyi hayatınızdan çıkartın.
 5.Tepeleme yeşillik
Yemeğe başlamadan önce ilk olarak salatayı tercih edin. Ve tabağınıza o kadar çok salata besini koyun ki, diğerleri için midenizde de tabağınızda da yer kalmasın.
5.Tepeleme yeşillik Yemeğe başlamadan önce ilk olarak salatayı tercih edin. Ve tabağınıza o kadar çok salata besini koyun ki, diğerleri için midenizde de tabağınızda da yer kalmasın.

6.Zengin ama sağlıklı kahvaltı
Sabahın ilk öğünü hem sağlık hem diyet açısından korkunç önemli. Sabah ne yediğinizin bütün gününüzü etkilediğini unutmayın.
6.Zengin ama sağlıklı kahvaltı Sabahın ilk öğünü hem sağlık hem diyet açısından korkunç önemli. Sabah ne yediğinizin bütün gününüzü etkilediğini unutmayın.
 7.Tartılardan kaçmayın
Kadınların birçoğu gerçeği görmemek için tartıya çıkmayı şiddetle reddederler. Ancak bunu yapmak sizi zayıflatmayacak, bunu unutmayın. Gerçek ile yüzleşmek ve bir an önce yol almak en mantıklısıdır.
7.Tartılardan kaçmayın Kadınların birçoğu gerçeği görmemek için tartıya çıkmayı şiddetle reddederler. Ancak bunu yapmak sizi zayıflatmayacak, bunu unutmayın. Gerçek ile yüzleşmek ve bir an önce yol almak en mantıklısıdır.
8.Kilonuz kompleksiniz olmasın
Zayıf olmak her zaman sağlıklı olduğumuz anlamına gelmiyor. Fazla kilonuz varsa kendinizi asosyal bir hale getirip insanlardan kaçmaktansa, kendinizi sevmeyi ihmal etmeyerek sağlıklı kilonuza ulaşmak için çözüm üretmeniz en doğrusudur.
8.Kilonuz kompleksiniz olmasın Zayıf olmak her zaman sağlıklı olduğumuz anlamına gelmiyor. Fazla kilonuz varsa kendinizi asosyal bir hale getirip insanlardan kaçmaktansa, kendinizi sevmeyi ihmal etmeyerek sağlıklı kilonuza ulaşmak için çözüm üretmeniz en doğrusudur.
9.Dolana kadar değil, doyana kadar yiyin
Yavaş yemek doyduğunuzu anlamanızda yardımcı olacaktır. Hızla yediğimizde yediğimiz miktarı sınırlamak hem zordur, hem de birden şişkinlik hissederiz.
9.Dolana kadar değil, doyana kadar yiyin Yavaş yemek doyduğunuzu anlamanızda yardımcı olacaktır. Hızla yediğimizde yediğimiz miktarı sınırlamak hem zordur, hem de birden şişkinlik hissederiz.
10.Tabağınızı doldururken seçici davranın
Eğer zengin bir sofradaysanız, en sevdiklerinizden çok az almak hem çeşit yemenizi sağlar, hem az yemenizi.
10.Tabağınızı doldururken seçici davranın Eğer zengin bir sofradaysanız, en sevdiklerinizden çok az almak hem çeşit yemenizi sağlar, hem az yemenizi.