13 yaşında çocuk işçiyken erkeklere pazarlandı... 18 yaşında kazada öldü

Adana'da 13 yaşındayken öz annesi tarafından erkeklere pazarlanan Güneş Yüksel, 18 yaşında kazada öldü. Ailesi cenazesini kabul etmeyen Güneş, kimsesizler mezarlığına defnedilecek.

07 Eylül 2016 Çarşamba, 10:40Şanlıurfa'dan yıllar önce Adana'ya göç eden Yüksel ailesi, geçimlerini sağlamak için tarlalarda tarım işçiliği yapmaya başladı. İddiaya göre anne Ç.Y., o dönem 13 yaşında olan en küçük kızı Güneş'i para için erkeklere pazarlamaya başladı. Polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alınan anne Ç.Y. ile birlikte genç kızın yakın akrabalarının aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklandı, haklarında 'küçük yaştaki mağdureyi pazarlamak' ve cinsel istismar suçlarından dava açıldı.

SAHTE KİMLİKLE GECE KULUPLERİNDE ÇALIŞTI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri'ne yerleştirilen Güneş Yüksel, bir süre sonra yurttan kaçıp Antalya'ya gitti. Fiziksel olarak yaşından büyük gösteren Yüksel, Antalya'da sahte kimlikle gece kulüplerinde çalışmaya başladı. Genç kızın Şanlıurfalı dlaün baba tarafı da 'kötü yola düştü' iddiasıyla infaz kararı aldı. Uzun süre Antalya'da gizlenip, gece kulüplerinde çalışan Güneş Yüksel, 18 yaşını doldurduktan sonra Denizli'ye giderek yaşamına burada devam etti.

18 YAŞINDA ÖLÜME GİTTİ

Güneş Yüksel'in 13 yaşında erkeklere pazarlanmasıyla başlayan ve uyuşturucu batağına kadar uzanan yaşamı, henüz 18 yaşındayken bir gece yarası trafik kazasıyla son buldu.

Konya'daki barlarda konsomatrislik yapan Güneş Yüksel, iki gün önce gece yarısı merkez Selçuklu İlçesi'nde çalıştığı bardan çıktı. Sancak Mahallesi'ndeki İstanbul Caddesi'ne saat 00.30'da bitkin halde çıkan Güneş Yüksel karşıdan karşıya geçmek isterken, Kenan T.'nin yönetimindeki otomobil çarptı.

Kazada ağır yaralanan Güneş Yüksel, kaldırıldığı Konya Numune Hastanesi'nde doktorların tüm çabalarına karşın yaşamını yitirdi.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINA GÖMÜN

Polis, Güneş Yüksel'in Adana'daki babası Abdurrahim Y.'ye ulaşıp, Güneş'in öldüğünü haber verdi. Kızının hastane morgunda tutulduğunu söyleyen görevliler, Gelin cenazesini teslim alın dedi.
Kızının kötü yola düştüğünü, aşiret içerisinde itibarlarının kalmadığını söyleyen baba Abdurrahim Y., Benim öyle bir kızım yok. Kimsesizler mezarlığına gömün diyerek cenazeyi kabul etmedi.

15 günlük yasal sürenin ardından aileden başka kimse cenazeyi almaz ise Güneş Yüksel, Konya'da kimsesizler mezarlığına defnedilecek.