15 Temmuz şehidinin oğlundan kur krizi çıkışı: Faizi değil, şehit ailesine diye para toplanıp iç edilmesini önleyin

Dövizin rekor kırdığı sırada 15 Temmuz Şehidi gazeteci Mustafa Cambaz'ın oğlu Alpaslan Cambaz'ın dikkat çeken bir paylaşımı ortaya çıktı. Cambaz. paylaşımında "faizlerin arttırılması vb yöntemler değil; yetim hakkı yenmesi, şehit ailesine diye para toplanıp iç edilmesi gibi Allah korkusu olmayan işleri derhal önlemektir” ifadelerini kullandı.

20 Ağustos 2018 Pazartesi, 08:19

ABD ve Türkiye arasında yaptırım krizinin ortaya çıkmasının ardından döviz rekor üstüne rekor kırdı. Türk Lirası'nın Amerikan doları karşısında kimi günler yüzde 17'ye varan değer kaybı yaşaması küresel piyasalarda da paniğe yol açtı. Geçen haftanın başlarında Türk Lirası'nın değer kazanmaya başlamasıyla piyasalardaki panik havası yatıştı. Dövizin rekor kırdığı sırada dikkat çeken bir değerlendirme, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz'ın oğlu Alpaslan Cambaz’dan geldi.

 “ŞEHİT AİLESİNE DİYE PARA TOPLANIP İÇ EDİLMESİ GİBİ…”

 Alpaslan Cambaz sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında “Müslüman, sıradan bir vatandaşım. İktisattan anlamam. Bereketten anlarım. Ekonomimizi düzeltmek için ilk aklıma gelen faizlerin arttırılması vb yöntemler değil; yetim hakkı yenmesi, şehit ailesine diye para toplanıp iç edilmesi gibi Allah korkusu olmayan işleri derhal önlemektir” ifadelerini kullandı.

 İşte Alpaslan Cambaz'ın o paylaşımları: