8 yılda yaptığı sığınak 22 saatte mezarı oldu

ABD'de geçen hafta karısı, kızı, kedisi ve köpeğini öldüren Peter Keller, ormanda tam 8 yıl uğraşarak yaptığı 411 metre uzunluğundaki sığınakta polisle girdiği 22 saatlik çatışmanın sonunda ölü ele geçirildi.

30 Nisan 2012 Pazartesi, 09:33
Abone Ol google-news

Polislerin sığınağa gaz bombası atmasından sonra kendisini vuran 41 yaşındaki Keller’ın bir “survivalist” olduğu, yani büyük çaplı felaketlerden sonra her ne pahasına olursa olsun hayatta kalmayı hedefleyen bir akımdan etkilendiği sanılıyor.

Washington eyaletinin Seattle kenti tepelerinde bulunan sığınaktan, aylarca yetecek tıbbi malzeme, gıda ve mühimmat çıktı. Amerikan SWAT (Özel Silahlar ve Taktikler Birimi) timleri sığınağı, cinayetlerin ardından Keller’in evinde buldukları bir sabit diskte yer alan bulanık bir fotoğrafı büyüterek saptamayı başardı. Yakınları da Keller’in dünyanın sonunun geldiğine inandığını söyledi.

Hürriyet'ten alınan habere göre, Keller’ın birçok girişi ve merdiveni bulunan sığınağını titizlikle tasarladığı görüldü. Peter Keller’ın 18 yaşındaki kızı Kaylene ile 41 yaşındaki eşi Lynnettee Keller yatak odasında başlarından vurulmuş halde bulunmuştu. Polis cinayetlerin neden işlendiği konusunda halen somut bir sebep bulamadı.