Adil Öksüz hakkında skandal detaylar ortaya çıktı: Gözaltındayken 3 görüşme yapmış

Gülen cemaatini 'Hava Kuvvetleri imamı' olduğu iddia edilen Adil Öksüz'ün gözaltında olduğu sırada cep telefonundan üç ayrı görüşme yaptığı belirlendi.

24 Eylül 2016 Cumartesi, 15:40
Abone Ol google-news

6 Temmuz'da Akıncı Üssü civarında yakalanıp iki gün gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılan ve FETÖ'nün 'Hava Kuvvetleri imamı' olduğu iddia edilen firari ilahiyatçı Prof. Adil Öksüz'le ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Türker Karapınar'ın Milliyet'teki haberine göre, Öksüz'ün gözaltındayken cep telefonundan saat 15.15, 15.20 ve 15.25'te üç ayrı görüşme yapıldığı ortaya çıktı.

TELEFONDAN ARANAN İSİM TUTUKLANDI

Öksüz'ün cep telefonundan aranan Atatürk Araştırma Merkezi İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Müdürü Hasan Balcı gözaltına alınarak tutuklandı.

'NUMARANIN ÖKSÜZ'E AİT OLDUĞUNU BİLMİYORDUM'

Balcı'nın ifadesinde, Adil Öksüz'ü tanımadığını iddia ederken, "Oğlum Konya'da görev yapan bir astsubaydır. 15 Temmuz'dan birkaç gün önce İzmir'e kursiyer olarak gönderilmişti. 15 Temmuz gecesi görev var denilerek Akıncılar'a götürülmüş. Oğlum gözaltında bulunduğu sırada tanımadığım bir numaradan beni aradı. Bu numaradan oğlumla görüştüm. Yaptığımız görüşmede oğlum, gözaltında bulunduğu için kendisine avukat ayarlamamı istedi. Ben o numaranın Adil Öksüz'e ait olduğunu bilmiyordum. Adil Öksüz de tanımam" dediği bildirildi. (Birgün)