Akhisar’dan TFF’ye küme düşmeyi kaldırın çağrısı

Süper Toto Lig’e veda eden Akhisarspor, profesyonel liglerde küme düşmenin kaldırması gerektiğine dair açıklama yaptı.

27 Mayıs 2021 Perşembe, 23:51
Akhisar’dan TFF’ye küme düşmeyi kaldırın çağrısı
Abone Ol google-news

Bu sezon Spor Toto 1. Lig’de pandemi nedeniyle zor şartlar altında maçlara çıktıklarını açıklayan Akhisarspor, profesyonel liglerde küme düşmenin kaldırılmasının gerektiğini, Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu konuda adil karar vereceğine inandığını belirtti.

Akhisarspor, resmi sosyal medya hesabından profesyonel liglerde küme düşmenin kaldırılması için şu açıklamayı yayımladı:

"Kulübümüzün küme düşmesi, Süper Lig döneminden kalma borçların ödenmesini neredeyse imkansız hale getirecek ve belki de ülkemizi UEFA Avrupa Ligi’nde temsil etmiş bu güzide ilçe takımımız kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

Bu sezon da yine bu sebeplerden ötürü küme düşmenin kaldırılmasını, Süper Lig'de yer alma hedefinin heyecanından mahrum kalan Akhisarspor taraftarı adına talep ediyoruz. Küme düşmenin kaldırıldığı 2019-2020 sezonunun son 9 haftasını etkileyen salgın süreci, 2020-2021 sezonunun tamamında devam etmiştir. Bu süreçte kulüplerimiz zor koşullar altında mücadele ederek varlıklarını sürdürmeye çalışmıştır. Söz konusu koşullar göz önünde bulundurularak bu sezon küme düşme kaldırılmalı, kulübümüz gelecek sezon hak ettiği yer olan Süper Lig'de yer alabilmek için TFF 1. Lig'de yeniden yer almalıdır."

Bu sezon liglere veda eden takımların gelecek sezon da yollarına aynı ligde devam etmesi gerektiği aktarılarak, "Bu konuda federasyonumuz tarafından adil bir nihai kararın verileceğine inandığımızı belirtiriz." 

İşte Akhisarspor'un sosyal medya paylaşımı: