AKP'li Meclis Başkanvekili Ensar Vakfı konuşmacısıymış

HDP ve MHP'nin Ensar Vakfı ile gündeme gelen çocuk istismarına yönelik araştırma komisyonu kurulması önergesi AKP'lilerin oylarıyla reddedilmişti. Muhalefet partilerinin milletvekilleri AKP'li Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın'ın oylamada usulsüzlük ve 'darbe' yaptığını belirterek Aydın'a tepki göstermişti.

23 Mart 2016 Çarşamba, 23:07
Abone Ol google-news

Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, Ensar Vakfı'nda konuşmacı olduğu ortaya çıktı.

soL'da yer alan habere göre, Oylamada usulsüzlük yaparak AKP'liler dışında tüm vekillerin evet demesine rağmen hayır çıktığını iddia eden AKP'li Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın'ın, Ensar Vakfı'nın düzenlediği bir etkinlikte konuşmacı olduğu ortaya çıktı.

12 Eylül 2013'te Ensar Vakfı'nın Adıyaman Şubesinin bir etkinliğine katılan ve etkinlikte konuşma yapan Aydın'a AKP İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, AKP Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş, AKP Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ve Adıyaman Belediye Başkanı AKP'li M.Necip Büyükaslan da eşlik etti.  

Bugün AKP'liler dışarıdayken yapılan oylamada, tüm muhalefet evet oyu vermesine rağmen meclis başkanvekili sonucun hayır çıktığını öne sürmüştü.

İşte meclis başkanının o fotoğrafı: