AKP'li Süleyman Karaman, koronavirüs tedavisi gören müftüyü ziyaret etti!

AKP'li milletvekili Süleyman Karaman, koronavirüs tedavisi gören Erzincan Müftüsü Burhan Çakır'ı ziyaret etti. Ziyaretin bir de fotoğrafını sosyal medyada paylaşan Karaman tepki çekti.

13 Nisan 2021 Salı, 17:46
AKP'li Süleyman Karaman, koronavirüs tedavisi gören müftüyü ziyaret etti!
Abone Ol google-news

Koronavirüs salgını koşullarında kapalı salonlarda binlerce kişinin katıldığı kongreler düzenleyen AKP'de tedbirleri yok sayan davranışlar devam ediyor.

AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Covid-19 tedavisi nedeniyle Ankara Şehir Hastanesi'nde yatan Erzincan Müftüsü Burhan Çakır'ı ziyaret etti.

Yasak tanımayan Karaman, bir de Çakır'ın yatağının başında hastanede görevli Prof. Dr. Selami Akkuş'la birlikte fotoğrafını Twitter hesabından paylaşıp şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli hocamız Sayın Prof. Dr. Selami AKKUŞ ile birlikte, Covid rahatsızlığı nedeniyle Ankara Şehir Hastanesinde tedavisi devam eden, değerli Erzincan Müftümüz Sn.Burhan Çakır bey’e geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Kendisine Rabbimden acil şifalar diliyorum"

AKP'li Karaman gelen tepkiler üzerine paylaşımını kaldırdı.

'SEHVEN' AÇIKLAMASI

Haberin ardından açıklama yapan AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, paylaşımında “korona” ifadesini sehven kullanıldığını belirterek, hastanın testinin negatif olduğunu ve COVID sonrası rehabilitasyon için tedavi gördüğünü belirtti

AKP’li Karaman’ın açıklaması şöyle:

“Ankara Şehir Hastanesi - Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde Covid hastalığı geçirdikten sonra hastalarımızın yaşadığı nörolojik veya akciğer sorunlara bağlı hareket sistemi veya yürüme sorunlarına yönelik post-covid rehabilitasyon servisi vardır. Pcr (-) leşen, ancak yürüme ve solunum sorunları nedeniyle rehabilitasyonu gereken hastalar yatırılmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde aktif covid hastası yoktur.

Kovid sonrası rehabilitasyon yapılmaktadır. Ziyareti yapılan hastamız da aktif kovid hastası olmayıp, rehabilitasyon amaçlı takip edilmektedir.

İl Müftümüz Sayın Burhan Çakır’ın  Covit Hastalığı negatife döndükten sonra Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde ziyaretimiz gerçekleşmiştir.

Sayfamızda öncesinde yaptığımız paylaşımda İl Müftümüzün Covid Hastası Olduğu sehven yazılmıştır.

Erzincan İl Müftümüz Sayın Burhan Çakır’a ve Tüm hastalarımıza Rabbimden Şifalar Diliyorum.”