AKP'li üyenin imar oyunu

Eskişehir'in Odunpazarı Belediyesi kaçak kooperatif inşaatına göz yumdu. Odunpazarı Belediyesi'nin DSP'li Meclis Üyesi Koşarsoy, kaçak yapıların inşa edildiği alanın Hazine arazisi olduğunu söyledi.

09 Ağustos 2009 Pazar, 12:27
Abone Ol google-news

Eskişehirin, AKPli Burhan Sakallı yönetimindeki Odunpazarı Belediyesi, imar kanununa aykırı olduğu halde bir taraftan AKPde belediye meclis üyeliği ve il başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulunan, bir taraftan da kooperatif başkanlığı yapan kişilerin başını çektiği kooperatif inşaatına göz yumdu.

Geçen dönem AKP Eskişehir İl Başkanı, Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanlığı gibi görevleri aynı anda yapan Murat Canözerin aynı zamanda yapı denetim firmasına sahip olması ve kooperatif binalarına imara aykırı onay verdiğinin anlaşılmasının ardından şimdi de kentte, yine AKPlilerin içinde olduğu bir imar usulsüzlüğü ortaya çıktı. AKPli Odunpazarı Belediye Meclis Üyeliğinin yanı sıra encümen üyesi de olan Tornacılar Odası Başkanı Halil Kılıç ile AKPnin İl Başkan Yardımcısı Hayrettin Esenin TEKSAN Sanayi Sitesine inşa ettirdikleri belirtilen 300 bin metrekare alana kurulu 800 iş yerinin ruhsatsız bir şekilde yapılmakta olduğu saptandı. Söz konusu skandalı, Odunpazarı Belediyesinin DSPli Meclis Üyesi Ertan Koşarsoy, 9 Temmuzdaki belediye meclis toplantısında gündeme getirdi. Koşarsoyun, Odunpazarı Belediye Başkanı Sakallıya, bu inşaatların yapım çalışmalarının devam edip etmediğini sorması üzerine Sakallı, Devam etmiyordurcevabını verdi. Bunun üzerine açıklamaya sert tepki göstererek inşaat sahasındaki çalışmaların devam ettiğini gösteren fotoğrafları başkana sunan DSPli Koşarsoy, Söz konusu fotoğraflar siz, Mühürlendi dedikten sonra çekildi. Madem burada inşaatlar devam etmiyor, bu fotoğraftaki çalışmalar ne? Bu fotoğraflar daha yeni çekildidedi. Koşarsoyun, Başkan Sakallıya Ben yalancı mıyım? diye sorması üzerine Sakallı, Ben kimseye yalancı demiyorum. Sizin sözünü ettiğiniz dört inşaatta çalışma yokdemekle yetindi. Kent kamuoyu şimdi kaçak yapılan bu yüzlerce işyeri inşaatına ilişkin, AKPli Odunpazarı İlçe Belediyesinin ne yapacağını merakla bekliyor.

Koşarsoy, kaçak yapıların inşa edildiği alanın Hazine arazisi olduğunu vurguladı.