Ardı arkası kesilmiyor! Yenikapı Meydanı’na gelen lüks araçlar görenleri şaşkına çeviriyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla AKP dönemindeki israfın kanıtı olarak Yenikapı'ya getirilen araçlarla ilgili yeni görüntüler ve bilgiler gelmeye devam ediyor.

05 Eylül 2019 Perşembe, 19:56
Abone Ol google-news

<haber-dikey:1565725,1565159> 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “göreve gelir gelmez israfın boyutunu ortaya çıkaracağız” demişti. Bahsettiği israfın ilk görüntüleri Yenikapı Meydanı’nda sergileniyor. Belediyeye ait kiralanan yüzlerce özel aracın tek tek toplanması bir anda gündemi değiştirdi.

Son kaydedilen görüntülere göre siyah renkli lüks araçların meydana getirildiği görüldü. Cip ve benzeri lüks araçları kim ya da kimler kullanıyor du? Bunlar şimdilik bilinmiyor ancak bilinen bir şey var ki özel araçlardan devasa bir filo oluşur. Yenikapı Meydanı’na her dakika yeni araçlar getiriliyor. Araçların plaka kayıtları otoparkın girişinde tek tek tutuluyor. İsrafa tepki gösteren bir çok yurttaş meydana gelerek AKP yönetimine tepki gösterdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önümüzdeki günlerde konuyla ilgili geniş çaplı bir açıklama yapması bekleniyor.

Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yenikapı’da sergilemek için hazırlıklarına başladığı kiralık araçların İstanbul’a maliyeti hesaplandı. İBB, AKP yönetimindeyken 2019 yılı için düzenlenen kiralık araç ihalesi sonucunda 2 bin 432 araç kiralamak üzere 138 milyon 757 bin 501 liralık sözleşme imzalamıştı.

GÖKSU'DAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin AKP'den ilk açıklama da geldi. İBB Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, "Söyledikleri, algı yaptıkları iddiaları ispatlamaya çalışıyorlar. Ama bu araçları çekerek bugünden itibaren İstanbul'da hizmeti durdurmuş durumdalar" ifadelerini kullandı.