Avukat Selçuk Kozağaçlı'nın tutuklanmadan önceki konuşması: Kışın sonu bahardır

Avukat Selçuk Kozağaçlı karar açıklanmadan önce yaptığı açıklamasında, "Elbette zor günlerdeyiz, zor bir kış olacak.İçeridekiler için de dışarıdakiler için de. Kışın sonu bahardır, bu kavga hürriyet kavgası. Sonunda haklarımızı alacağız" dedi.

13 Kasım 2017 Pazartesi, 20:37
Abone Ol google-news
<video:865452>Açlık grevindeki akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın avukatı, KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı tutuklandı. Kozağaçlı, hakkındaki kararın açıklanmasından biraz önce yaptığı konuşmada,'Kışın sonu bahardır' dedi. Kozağaçlı'nın açıklaması şöyle:

"Herkesi kucaklıyorum. Bizi tutuklayarak biri bizi korkutamaz. Biz korkmayız.Soma davasında katledilmiş olan 301 insanın hesabı sorulacak.Buradaki herkes soracak.Benim içeride ya da dışarıda olmamın hiçbir etkisi yok. O davayı asla terk etmeyeceğiz.Son katilden hesap sorulana kadar, son ölümüzün hesabı sorulana kadar Soma davasını terk etmeyeceğiz. Herkesin içi rahat olsun herkesi kucaklıyorum, hepsine sarılıyorum tek tek. Annelere, kardeşlere, eşlere, çocuklara... Asla vazgeçmeyeceğiz. Bu Soma'nın Suruç'un, Nuriye ve Semih'in bedelidir, öderiz. Yürekle ödüyoruz, elbette bizim de hesap soracağımız gün gelir. Bakalım herkes bu kadar rahat öder mi, bizim gibi hesap sorulduğunda.Biz yaptığımız işin arkasında olduğumuz için seve seve bu hesabı öderiz. Soma davasının asla sahipsiz kalmayacağını biliyorum. Ankara katliamının, Suruç'un, Ermenek'in, Berkin'in hiçbirinin sahipsiz kalamayacağını biliyorum.

"Kışın sonu bahardır, haklarımızı alacağız"

Denenmiş ve sonuç alınmış bir şeyi bir kere daha denediğinde farklı sonuç vereceğini zannetmek zeka veya mantıklı ilgili problem. Buradaki birçok insanı tutuklamayı, dövmeyi, korkutmayı denediler. Sonuç ortada biziz. Bir kere daha aynı yöntemi denemek ilginç, bu sefer tutar mı acaba diyerek. Tutmaz. Bundan eminim, yüzüne baktığım insanların yüzünden görüyorum. Elbette zor günlerdeyiz, zor bir kış olacak.İçeridekiler için de dışarıdakiler için de. Kışın sonu bahardır, bu kavga hürriyet kavgası. Sonunda haklarımızı alacağız.

KHK ile kapatılan ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı tutuklandı