"Bakara makara" diyen Egemen Bağış'tan Ahmet Necdet Sezer'e ağır sözler

Eski AB Bakanı Bağış, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer hakkında ağır sözler söyledi. Bağış, Sezer için, "Apartman görevlisi dahi seçilemeyecek bir karakter" ifadelerini kullandı.

10 Nisan 2017 Pazartesi, 17:42
Abone Ol google-news

Adı yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karıştıktan sonra, internette yayınlanan bir ses kaydında “Bu Bakara iyi makara” diyerek Kuran’la dalga geçtiği iddia edilen Avrupa Birliği ve Devlet Eski Bakanı Egemen Bağış, Diriliş Gençlik Derneği tarafından Muş'taki bir otelde düzenlenen "Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi" konulu konferansa katıldı. Konferansta 16 Nisan'da yapılacak olan referandum hakkında konuşan Bağış eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer hakkında ağır ifadeler kullandı. 

"APARTMAN GÖREVLİSİ SEÇİLEMEYCEK BİR KARAKTER"


Türkiye'nin istikrarı anayasal bir güvence altına almak için bir hamle yaptığını iddia eden Bağış, şöyle konuştu:

"Ahmet Necdet Sezer denilen adam normal şartlarda apartman görevlisi dahi seçilemeyecek bir karakter. Kendisini seçtirmek için yırtınan Bülent Ecevit'e ne yaptı? Anayasa kitapçığını suratına fırlattı. Bunun bedelini kim ödedi? Millet ödedi. Bir gecede yüzde 8 bin faiz ödedik. Bir günde insanların mal varlığı yarı yarıya azaldı, borçları yarı yarıya çıktı."

Halkbank soruşturması genişletilecek mi?

 

Egemen Bağış, Fethullah Gülen'i böyle övmüş

ABD ‘17 Aralık’ı açtı