Başlarına çuval geçiren gençler: Unutmadık!

Bursa'da CHP Gençlik Kolları ve Üç Fidan Grubu üyesi 11 genç 2003'te Kuzey Irak Süleymaniye'de 11 Türk askerinin başına çuval geçirilmesini hatırlatmak için eylem yaptı.

04 Temmuz 2013 Perşembe, 19:57
Abone Ol google-news

Bursa'da heykel saat kulesi önünde bir araya gelen CHP Gençlik Kolları ve Üç Fidan Grubu üyesi 11 genç, 4 Temmuz 2003'te Kuzey Irak Süleymaniye'de 11 Türk askerinin başına Amerika Birleşik Devletleri tarafından çuval geçirilmesini hatırlatmak için eylem yaptı.

Başlarına beyaz çuval geçiren, üzerlerine asker kamuflajlı tişörtler ve asker künyesi takan gençler bir saat boyunca ellerinde o günün fotoğrafının bulunduğu dövizlerle oturarak nöbet tuttu.

Eylemin ardından açıklama yapan Üç Fidan Grubu üyesi Çatay Yazıcı, Türk gençliği olarak diriliş ve direniş sürecinde daha aktif olarak Bursa'nın her meydanında eylemlerini sürdüreceklerini belirterek, "4 temmuz 2003'te Kuzey Irak'ta peşmergelerle birlikte Amerikan askerleri bizim askerlerimize, şanlı Türk Ordusu'nun başına çuval geçirmişlerdi.

Bursa direnişçileri olarak buna tepki göstermek için bir saat bekledik. İyi tepkiler de, kötü tepkiler de aldık. Bundan sonra eylemlerimiz devam edecek. Unutulanları tekrar hatırlatacağız. Hesabı sorulmayanın hesabını soracağız" dedi.(DHA)