''Belli bir misyon adamıyım''

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne atanan Doç. Dr. Ali İhsan Dokucu, ''bir pazarlık sonucunda'' bu göreve gelmediğini belirterek, ''Bir emirden çok, bir teklifle geldim. Kurşun asker de değilim. Belli bir misyon adamıyım'' dedi.

23 Haziran 2009 Salı, 16:51
Abone Ol google-news

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne atanan Doç. Dr. Ali İhsan Dokucu, göreve gelmesi dolayısıyla müdürlük hizmet binasında düzenlediği basın toplantısında, atandığı görevin büyük bir sorumluluk getirdiğinin bilincinde olduğunu ve bunu bilerek kabul ettiğini söyledi.

Mehmet Bakar'ın, İstanbul'da sağlık alanında çok önemli hizmetlere imza attığını, Bakar ile çalışma döneminde başhekim olarak çok rahat olduklarını, İstanbul'un sağlık hizmetlerine önemli katkıları olduğunu dile getiren Dokucu, bu nedenle Bakar'a teşekkür etti. İstanbul'un 23 Avrupa ülkesinden daha büyük ve 15 milyonun üzerinde nüfusa sahip olduğunu, sağlık alanında 60'a yakın devlet hastanesi, 150 özel hastane, bine yakın poliklinik, 5 bin eczane, 400 sağlık ocağı yapılanmasına sahip bulunduğunu anlatan Dokucu, sağlığın çok önemli bir unsur olduğunu ve son 6 yıl içerisinde Hükümet'in yürüttüğü politikalarla sağlıkta önemli icraatların yapıldığını aktardı.

''Tabii ki eksiklikler çoktur. İstanbul İl Sağlık Teşkilatı olarak bu eksikliklerin giderilmesinde bundan sonra da gayretler verilecektir'' diyen Dokucu, göreve vekaleten değil, asaleten atandığını söyledi. Dokucu, Sağlık Müdürlüğü olarak yeterli personele sahip olmadıklarını, 6 yıldır şef ve şef muavini sınavının yapılmadığını anlattı. Basın mensuplarına ulaşılabilir olacağını, olayları basın mensuplarıyla tartışacağını söyleyen Dokucu, basın mensuplarından, haber yaparken doğruyu sorgulayan ve hedefleyen bir tutum sergilemelerini, sorumluluk duygusuyla hareket etmelerini istedi.