"Bilgim dışında gerçekleşti"

Şarkıcı Tarkan Tevetoğlu, basında yer alan çiftliğinin bulunduğu bölgede ''ağaç kestirme'' iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, ''Ağaç budaması bilgim dışında gerçekleştirilmiştir'' ifadesini kullandı.

05 Nisan 2011 Salı, 13:32
Abone Ol google-news

Tarkan, yaptığı açıklamada, son günlerde bazı basın ve yayın organlarında çıkan ''ağaç kestirme'' ve benzeri başlıklı haberlerin kendisini üzdüğünü bildirdi.

Doğayı korumaya yönelik birçok projede yer aldığını, şu ana kadar bu konuyla ilgili bir açıklama yapamamış olmasının da yurt dışında turnede olmasından kaynaklandığını ifade eden Tarkan, şunları kaydetti:

''Söz konusu ağaç budaması bilgim dışında gerçekleştirilmiştir. Ancak, çiftliğimin olduğu bölgede, orada yaşayan herkes, bu dönemlerde ağaç budaması, kuruyan ağaçların temizlenmesi gibi rutin işlemleri her sene yaptırmaktadır. Bu sene her zamankinden farklı bir uygulama yapılıp yapılmadığını öğrenmek için derhal gereken detaylı incelemeyi yerinde yapacağım. Ayrıca, yine çıkan haberlerde fosseptik olarak tanımlanan boru ise doğaya zararlı atıkların boşaltılmasında kullanılan bir boru değil, sadece fazla yağmur suyunun dereye akıtılması için kullanılan bir su drenajıdır.''