Bir haftadır aranan 8 yaşındaki Eylül'den acı haber

Ankara’nın Polatlı ilçesinde 22 Haziran'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın cansız bedeni, Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulundu.

29 Haziran 2018 Cuma, 21:13
Abone Ol google-news

Bursa’da yaşayan İbrahim ve Şerife Yağlıkara çiftçi, yaz tatili için memleketleri Ankara’nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi’ne geldi. Burada Yağlıkara çiftinin 3 çocuğundan en küçükleri Eylül, 22 Haziran Cuma günü öğle saatlerinde arkadaşları ile birlikte oyun oynamak için evlerinden çıktı. En son evlerinin yanındaki yolda bisiklet sürerken görülen Eylül’ün eve gelmediğini fark eden ailesi, dışarı çıkarak çocuklarını aramaya başladı. Arama çalışmaları sonuç vermeyince durum jandarmaya bildirildi. İhbar üzerine köye çok sayıda asker ve AFAD ekibi sevk edildi.

İHA'nın haberine göre ekiplerin 7 gün boyunca havadan ve karadan yaptıkları aramalar sonucunda Eylül'ün cansız bedeni, Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulundu.

Ankara Valisi'nden açıklama

Konuyla ilgili olay yerine giden Ankara Valisi Ercan Topaca'nın yaptığı açıklamada, "Olayın ayrıntıları tespit edildi. Olayın tutuklu tarafından işlendiğine dair kanaatimiz var. Ailesine başsağlığı diliyorum. Gömüldüğü alana zanlı gitmiş. Oradaki toprağın yumuşak olduğu için görenlerin şüphelenmeyeceğini düşünmüş olabilir." dedi.