Bursaspor, kaçan puana üzülüyor

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Koç, 1-0 yenildikleri Trabzonspor maçına ilişkin olarak, ''Trabzon'da güzel bir oyun sergiledik, ancak sonuç istediğimiz gibi olmadı'' dedi.

18 Nisan 2011 Pazartesi, 12:14
Abone Ol google-news

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Koç, pazar akşamki maçta istatistiklere de bakıldığında Trabzonspor'dan eksik bir mücadele göstermediklerini, hatta artılarının olduğunu belirterek, pozisyonlar ürettiklerini, ancak son vuruşlarda etkili olamadıklarını söyledi. Trabzonspor ile yaptıkları maç öncesinde ortaya çeşitli spekülasyonların atıldığını anımsatan Koç, şöyle konuştu:

''Gerek Fenerbahçe ile gerekse Trabzonspor ile yaptığımız maçlarda ortaya atılan spekülasyonların ne denli gereksiz olduğunu gösterdik. Trabzon'da güzel bir oyun sergiledik, ancak sonuç istediğimiz gibi olmadı. Amacımız puan veya puanlar almaktı ama yediğimiz şanssız gol, tüm planlarımızı bozdu. Ozan İpek, hemen ardından Batalla ve daha sonra Miller ile bulduğumuz pozisyonları golle sonuçlandırsaydık, sahadan 3 puanla bile ayrılabilirdik.''

Koç, Trabzonspor maçında Bursaspor taraftarlarının stada maç başladıktan sonra alınmasının doğru olmadığını vurgulayarak, ''Biz Bursa'daki maçlarda rakip takım taraftarlarını maç başlamadan çok önce stada alıyoruz. Bu bir çifte standarttır. Taraftarlarımıza yapılan hoş bir davranış değil'' diye konuştu.

Taraftarların maça geç alınmasının dışında Trabzon'da çok iyi ağırlandıklarını dile getiren Koç, bordo-mavili yöneticilerin maç öncesi kendilerine yemek verdiğini, ayrıca Avni Aker Stadı'nda çok iyi karşılandıklarını sözlerine ekledi.