Çağlayan: Hedef Başbakan Erdoğan

Ekonomi Bakanlığı görevinden istifa eden Zafer Çağlayan, gözyaşlarını tutamadığı devir teslim töreninde hedefteki ismin Başbakan Erdoğan olduğunu söyledi.

26 Aralık 2013 Perşembe, 13:17
Abone Ol google-news

Rüşvet ve yolsuzluk skandalının patlak vermesiyle istifa eden Zafer Çağlayan, devir teslim töreninde konuştu. Bir komplo ile karşı karşıya olduklarını iddia eden Çağlayan, "Basında bu komplonun başladığı ilk gün saat 07.00'de operasyon başladı. Saat 07:30'da Başbakan'a 'görevden affımı istiyorum' dedim. O anda görevimden ruhen ayrılmıştım" diye konuştu.
Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının ülke ekonomisini olumsuz etkilediğini söyleyen Çağlayan, "Biz faiz lobisinin ayağına bastık. Hayatımız yettiği sürece faiz lobisinin ayağına değil damarına basmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Süreçte 'dış güçlerin' etkili olduğunu söyleyen Çağlayan, "Şu an dolar tarihi seviyesine geldi. Yaratılmak istenen şey bir kaos Türkiye'yi yeniden ekonomik anlamda sıkıntıya sokmak" dedi.

Ailesini çok ihmal ettiğini dile getiren Çağlayan'ın bu sırada gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Çağlayan, "Canım ciğerim dostum, dava arkadaşım Egemen Bağış bakanıma ve kardeşime de teşekkürlerimi sunmak istiyorum" dedi.

Çağlayan, "Allah'ın izniyle göreceksiniz herşey gün yüzüne çıkacak. Olay en dürüst en babayiğit çalışan Başbakan'a yöneliktir" ifadelerini kullandı.