Çankaya, Bahçeli'ye yanıt verdi

Çankaya Köşk'ü, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, MGK'nin "Kürt Açılımı" kararlarına yönelik yaptığı sert eleştirilere yanıt verdi. Köşk'ten yapılan açıklamada 'bilgi sahibi olunmadan' yapılan yorumların 'yakışıksız' olduğu belirtildi.

21 Ağustos 2009 Cuma, 16:14
Abone Ol google-news

Çankaya Köşk'ü, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Kürt Açılımı" çerçevesinde MGK karalarına yönelik sert eleştirilerine yanıt verdi. Köşk'ün açıklamasında, dünkü MGK toplantısı ile ilgili "bilgi sahibi olunmadan" yapılan yorumların "yakışıksız" olarak nitelendirildi.

Köşk'ten yapılan açıklama şöyle:
"MGK Toplantılarında yapılan görüşmelerin gizli olduğu kamuoyunun malumudur. Buna rağmen, dünkü MGK Toplantısında yapılan bir sunumun içeriği ve bu konuyla ilgili çalışmaların sınır ve doğrultusu konusunda sayın üyelerin ifade ettiği görüş ve tavsiyeler hakkında bilgi sahibi olunmadan bugün MGK'yı ve sayın üyelerini hedef alarak yapılmış olan açıklama yakışıksız bulunmuştur."

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından sonra yapılan basın bildirisinin "milletin kaygılarını daha da derinleştirdiğini" söylemişti.