CHP düğmeye bastı! Ruhsar Pekcan hakkında Meclis Soruşturması açılması için önerge verecek

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, dezenfektan skandalıyla gündeme gelen eski bakan Ruhsar Pekcan hakkında Meclis Soruşturması açılması için bayramdan sonra önerge vereceklerini belirtti.

10 Mayıs 2021 Pazartesi, 19:25
CHP düğmeye bastı! Ruhsar Pekcan hakkında Meclis Soruşturması açılması için önerge verecek
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) sonrası basın toplantısı düzenledi. Ticaret Bakanlığı'na eşinin şirketi üzerinden dezenfektan alımı yapan ve görevden alınan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında Meclis Soruşturması açılması talebiyle önerge vereceklerini açıkladı.

"BU MİLLETVEKİLLERİ İÇİN BÜYÜK BİR AHLAKİ SINAVDIR"

Faik Öztrak, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile ilgili şunları söyledi:

Parti grubumuz bu konuda bir meclis soruşturması açılması için gereken önergeyi bayramdan sonra verecek. Vereceğimiz önergeyi TBMM üye tam sayısının yarısından bir fazlasının desteklemesi gerekiyor. Bu önergeye atılmayacak her bir imza, milletin vicdanını kanatır.

Bu milletvekilleri için büyük bir ahlaki sınavdır. Bu sınavın sonunda kim ak koyun, kim kara koyun, ortaya çıkacaktır. Bu soruşturma, eski bakan Pekcan'ın kendini savunması için de bir fırsattır. Eski bakan, ekşi yemediğinden eminse, kendisi de aklanmak için bu soruşturmanın açılmasını istemelidir. Milletimizin aklındaki soru işaretleri ancak bu şekilde giderilebilir.