CHP'den Soylu'nun 'Sedat Peker' açıklamasına yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarını gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alması üzerine CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'tan yanıt geldi.

09 Mayıs 2021 Pazar, 20:43
CHP'den Soylu'nun 'Sedat Peker' açıklamasına yanıt
Abone Ol google-news

Soylu'nun, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarını gündeme getiren Kılıçdaroğlu'nu hedef alması üzerine CHP'li Tuncay Özkan ve Engin Özkoç'tan yanıt geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yurt dışında yayınladığı videolarla ilgili “Sedat Peker, yurt dışına giderken bunlar ne kadar suçlu olup olmadığını bilmiyorlar mıydı? Biliyorlardı. Pasaport verildi mi? Verildi. Şimdi kendi aralarında kavga var ve devlet seyirci. Garip olanı bu. İçişleri Bakanı, bu tartışmalara sadece seyirci” değerlendirmesinde bulunmuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabı üzerinden Kılıçdaroğlu'na yönelik şu açıklamayı yaptı:

"Bir ülkede Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Kırmızı Bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı? Acizlik, çürümüşlük... Mafyaya neler yaptığımızı, nasıl çökerttiğimizi, bu bağırtıların neden çıktığını sorarsan anlatırım. Mafya konusunda tek yapamadığımız, her seçim kaybeden siyaset mafyasının, Türk Siyaseti'ne musallatlığına çaresiz kalmaktır.”

"GİZLİ OYUNLARIM ORTAYA ÇIKACAK DİYE KORKMA"

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise sosyal medya hesabından Soylu'ya şu karşılığı verdi:

"Senin en büyük acizliğin, kırmızı bültenle aranan Öcalan'ın kardeşi TRT'ye çıkarken hiç sesinin çıkmamasıydı. Siyaset mafyasının dik alası sensin. Genel Başkanımızı Çubuk'ta linç ettirenin sen olduğunu Türkiye unutmadı! Şimdi diğer gizli oyunlarım ortaya çıkacak diye korkma."

"POLİS KORUMASI VER AMA SUÇLU KILIÇDAROĞLU"

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da sosyal medya hesabından şu tepkiyi gösterdi: 

"Terör örgütü elebaşı Öcalan'ın mektubundan medet um. Kırmızı Bültenle aranan teröristi TRT'ye çıkar. Mafya dediğin Sedat Peker'e "hayırsever iş adamı" diyene TRT'de program yaptır. Polis koruması ver ama suçlu Kılıçdaroğlu. Yersen."

KOMUTAN ÇETİN’İN YENİ FOTOĞRAFLARI

Arif Çetin ve Selahattin Yılmaz

Sedat Peker, Kazakistan uyruklu, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Yeldana Kaharman’ın Elazığ’da ölü bulunmasına ilişkin eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu AKP’li vekil Tolga Ağar’ı suçlamıştı. Peker’in, Tolga Ağar’a ilişkin iddialarını reddeden Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin’in, suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın “sağ kolu” olduğu iddia edilen Selahattin Yılmaz’la da fotoğrafı ortaya çıktı. Çetin’le birlikte fotoğrafı ortaya çıkan Selahattin Yılmaz’ın ismi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün “Çete Raporu”nda da geçerken, bir Jandarma Genel Komutanı’nın Yılmaz ile ne işi olduğu tartışmalara neden oldu.