Clapton ile Winwood 13 Haziran'da İstanbul'da

19 ''Grammy ödüllü'' gitarist Eric Clapton ve rock müzik sanatçısı Steve Winwood, Avrupa turnesi kapsamında 13 Haziranda İstanbul'da konser verecek.

02 Ocak 2010 Cumartesi, 20:58
Abone Ol google-news

İki efsane ismi canlı performansla Santralistanbul'da bir araya getiren ve sanatçıların Avrupa turnesinin son ayağı olan konserin biletlerinin çoğu tükendi. Birliktelikleri yıllar öncesine dayanan Eric Clapton ve Steve Winwood, dostlukları pekiştikçe yanlarına davulcu Ginger Baker ve basçı Rich Grech'i alarak ''Blind Faith''i kurdu. Grup, 1969 yılında liste başı olan grupla aynı ismi taşıyan tek bir albüm yayımladıktan sonra dağıldı. Sonraki yıllarda Clapton da Winwood'un kariyerinde spotlar ışıltısını hiç kaybetmedi.

Clapton 19 ''Grammy Ödülü'' kazandı ve 3 farklı durumda ''Rock'n Roll Hall of Fame''e davet edilmenin onurunu yaşadı. Winwood ''Yılın Albümü'' ve ''Higher Love'' şarkısıyla ''En İyi Erkek Vocal Performansı'' gibi dallarda Grammy aldı. ''Geçmişte yapılan müziğin güzelliğini ve romantizmini'' yeniden yaratmak için bir araya gelen ikili, konserlerinde ''Blind Faith'' albümünden seçtiklerini de seslendirerek müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatıyor.