Cumartesi Anneleri'nden savcılara 'görev' çağrısı

Cumartesi Anneleri, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarının ardından, "Sedat Peker’in açıklamaları karşısında savcıları hemen yasalardan kaynaklanan görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz" açıklamasını yaptı.

Yayınlanma: 23.05.2021 - 23:41
Cumartesi Anneleri'nden savcılara 'görev' çağrısı
Abone Ol google-news

Cumartesi Anneleri, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarının ardından, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. 

Cumartesi Anneleri, "Çeyrek asırdır söylüyoruz. Mehmet Ağar, devletin bilgisi dahilinde, içinde devlet görevlilerinin de olduğu bir suç örgütü kurdu. Bu örgütün faaliyetleri kapsamında evlatlarımız kaybedildi, öldürüldü. Sedat Peker’in açıklamaları karşısında savcıları hemen yasalardan kaynaklanan görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı. 

Cumartesi Anneleri’nin açıklaması şöyle:

"Çeyrek asırdır söylüyoruz: Mehmet Ağar, devletin bilgisi dahilinde, içinde devlet görevlilerinin de olduğu bir suç örgütü kurdu. Bu örgütün faaliyetleri kapsamında evlatlarımız kaybedildi, öldürüldü.

Devletin raporlarında ve mahkeme tutanaklarında da yer alan bu gerçek şimdiye kadar yok sayıldı. İktidarlar failleri ve suçun arkasındaki güçleri ortaya çıkarmak yerine yargı makamları eliyle suçun üstünü örttü.

Hakikatin taşıyıcısı olmaktan, bu suçları hatırlamaktan ve hatırlatmaktan vazgeçmeyeceğiz. Sedat Peker’in açıklamaları karşısında savcıları hemen yasalardan kaynaklanan görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler