'Cumhuriyet'e sahip çıkmalıyız'

CHP Genel Saymanı ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Sözcüsü Mustafa Özyürek,''Ergenekon'' davasının başlamasından sonra insanların memleket meselelerini telefonda konuşamaz hale geldiğini öne sürerek, ''Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın anlayışı olmaz, devir sus devri değil, hukukun üstünlüğüne, laik ve demokratik Cumhuriyet'e sahip çıkma devridir''dedi.

16 Ocak 2009 Cuma, 20:36
Abone Ol google-news

Onursal Başkanı olduğu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın (SMMM) 19. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Ankara Sheraton Otel'de verdiği yemek öncesinde bir konuşma yapan CHP Genel Saymanı ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Sözcüsü Mustafa Özyürek, ''Ergenekon'' davasının başlamasından sonra Türkiye'nin korku imparatorluğuna dönüştüğünü söyledi.

Özyürek, ''Toplumun en saygın insanları adeta intikam alırcasına kafasına bastırılarak ite kalka polis arabasına bindiriliyor ve sonrasında serbest bırakılıyor.'Ergenekon' hukuki değil siyasi bir dava'' ifadesini kullandı.

SMMM'nin yemeğine CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Masum Türker ve oda üyesi serbest muhasebeci mali müşavirler katıldı.