Dalkılıç'ın rekor hazırlıkları denemesi başladı

Dalgıç Yasemin Dalkılıç'ın, Antalya'nın Kaş'ta yapacağı rekor denemesinin teknik hazırlıkları, derinliğe bırakılan tonozlarla tamamlandı.

09 Nisan 2010 Cuma, 08:21
Abone Ol google-news

Dalgıç Yasemin Dalkılıç'ın, Başbakanlık Tanıtma Fonu desteği ve Turkcell'in sponsorluğunda 2 Mayıs'ta Kaş'ta gerçekleştireceği rekor denemesi için tekne sabitliğini sağlayan tonozlar 4 ayrı noktada derinliğe bırakıldı.

Kaş'ın en büyük teknelerinden olan Barakuda Diving Center'a ait Anemon teknesi ile taşınan dört adet tonoz, daha önce belirlenen 157, 154, 145, 144 metrelerdeki noktalara atıldı.

Tonozların belirlenen yerlere atılması işlemini Yasemin Dalkılıç'ın basın danışmanı Nehir Çetiner Akmaz da izledi.

Anemon teknesi kaptanı Hasan Kırbaş, 50 metre arayla kare oluşturacak şekilde derinliği atılan tonozlarla, Yasemin Dalkılıç'ın atlayış yapacağı bu teknenin sabit, hareketsiz durmasının sağlanacağını belirterek, sporcunun rekoru kıracağına inandıklarını söyledi.

Çalışmayı izleyen Dalkılıç'ın basın danışmanı Nehir Çetiner Akmaz da, Dalkılıç'ın rekor denemesi için Miami'de antrenmanlarına sürdürdüğünü kaydederek, şunları söyledi:
''Yasemin rekor denemesi için çok heyecanlı. Yıllardan sonra ilk defa kendi karasularımızda rekor denemesinin hazırlık antrenmanlarını gerçekleştirecek. Kaş bu açıdan bizim için çok önemli bir bölge. Yasemin, kendi karasularımızda antrenman yapabilecekse bunun sebebi Kaş'ta yeterli derinliklere çok kısa mesafelerle ve çok kısa sürede ulaşabilme imkânının olmasıdır. Bizden ilk günden beri desteğini esirgemeyen ve bize inanan herkese teşekkür ediyoruz.''

Akmaz, Yasemin Dalkılıç'ın eşi ve antrenörü Rudi Castineyra ile beraber 15 Nisan 2010 tarihinde Kaş'a geleceğini, 17 Nisan'dan itibaren de antrenmanlarına başlayacağını söyledi.