Doğu Karadeniz'de kuvvetli yağış

Marmara'nın ardından, yağışların bugünden itibaren hafta boyunca Doğu Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji, yağışların taşkın, yıldırım düşmesi, toprak kayması, ulaşımda aksamalara yol açacağından yurttaşların tedbirli olmalarını istedi.

14 Eylül 2009 Pazartesi, 07:21
Abone Ol google-news

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden elde edilen bilgilere göre, kuzey kesimler ile öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'de görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı Türkiye genelinde 1 ile 3 derece artacak. Rüzgar, batı ve güneybatı, zamanla Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

Öte yandan meteoroloji, yağışların Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, toprak kayması, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli tedbirli olmalarını istedi.
 

Bölgelerde hava

Marmara: Trakya ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Bursa ve Balıkesir'de sis görülecek.

Ege: Kıyıları ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

Akdeniz: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu: Parçalı zamanla çok bulutlu geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları (Samsun ve Ordu) ile Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu: Kuzeyi ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Kars ve Ardahan çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve zamanla parçalı bulutlu.