Dövülen üniversiteli beyin kanaması geçirdi

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi üyesi 24 yaşındaki Metehan Tuna Göre, dün akşam karşıt görüşlü öğrenci grubunun saldırısında başına aldığı darbeler nedeniyle beyin kanaması geçirerek KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Olay nedeniyle eylem düzenleyen KTÜ Öğrenci Kolektifi grubuna üyesi öğrenciler de, okul yönetimini ve polisi suçladı.

22 Eylül 2014 Pazartesi, 16:35
Abone Ol google-news

KTÜ Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 4'üncü sınıf öğrencisi olan KTÜ Öğrenci Kolektifi üyesi Metehan Tuna Göre, dün akşam geç saatlerde, Kanuni Kampüsü yakınındaki Kalkınma Mahallesi'nde karşıt görüşlü bir grubun saldırısına uğradı. Başına aldığı darbeler nedeniyle beyin kanaması geçiren Metehan Tuna Göre, kaldırıldığı Fatih Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından sevk edildiği KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde ameliyata alındı. Hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenilen Tuna Göre'nin 3 gün uyutulacağı belirtildi.
Olayın ardından polis ekipleri, Göre'yi dövdükleri ve KTÜ öğrencileri oldukları iddia edilen E.V., A.M. ve F. T.’yi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

KTÜ KOLEKTİFİ'NDEN TEPKİ EYLEMİ

KTÜ Rektörlüğü önünde bir araya gelen Öğrenci Kolektifi üyesi bir grup öğrenci de protesto eylemi yaptı. Grup adına basın açıklaması okuyan Tuğba Öztürk, benzer saldırıların daha önce de yapıldığını belirterek şunları söyledi: "Daha öncede aynı faşist grup tarafından aynı mahallede saldırıya uğrayan Mete, gerekli suç duyurularında bulunmuş ve şikayetçi olmuştu. Ancak suç duyurularından herhangi bir geri dönüş alamamıştı. Bu saldırıyı ve bunun gibi daha önce de göğüs gerdiğimiz diğer saldırıları kimin gerçekleştirdiği bellidir. KTÜ'de üniversite yönetimince tanınan ve desteklenen öğrenci derneğinde yuvalanan, üniversitelilerin canına kast eden faşist bir çete vardır. Saldırıyı önlemek üzere hiç bir önlem almayan ve defalarca gerçekleşen bu saldırılara seyirci kalan, hatta pek çok zaman açıktan destekleyen gerek okul yönetimi ve Trabzon Emniyet'ine sesleniyoruz; Bir insanın canına teşebbüs eden bu kişi hakkında gerekli işlemleri ve cezai yaptırımları derhal uygulayın."
Açıklama sırasında gruptakilerden bazıları ile görüntü almaya çalışan bir polis memuru arasında kısa süren bir tartışma yaşandı. KTÜ Öğrenci Kolektifi mensubu öğrencimler, açıklamanın ardından dağıldı.