DP ve Anavatan 31 Ekim'de birleşiyor

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 31 Ekim Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu'nda, Demokrat Parti ve Anavatan Partisi'nin ortak kongre yaparak DP adı altında birleşeceklerini söyledi.

25 Eylül 2009 Cuma, 12:15
Abone Ol google-news

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Adnan Keskin ve Yönetim Kurulu üyelerini Demokrat Parti Genel Merkezi'nde kabul etti.

OSTİM'in yurtdışında da örnek alınan çok önemli bir örgütlenme olduğunı ifade eden Cindoruk, geçmişte olduğu gibi, bu gibi kuruluşlara hizmet verecek, "İşletmeler Bakanlığı" gibi bir yapının oluşturulması gerektiğini söyledi. Toplantıda bulunan DP Genel Başkan Yardımcısı Ufuk Söylemez ve Ar-Ge Başkanı Cem Kılıç da, yeniden hazırlanan parti programında, KOBİ'lerin önemiyle orantılı olarak yer alacağını ve bu amaçla bir Bakanlık kurulmasının öngörüldüğünü ifade ettiler.


31 Ekim'de ortak kongre

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Cindoruk, Anavatan Partisi ile yürüttükleri birleşme sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Cindoruk, "31 Ekim Cumartesi, günü Atatürk Spor Salonu'nda, her iki parti ortak kongre yapacak ve Demokrat Parti adı altında birleşeceğiz" dedi.

Cindoruk, bir gazetecinin, "Başbakan Erdoğan, demokratik açılım sürecinin hazmettire hazmettire devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine de "Evvela Türkiye'nin Başbakan'ı hazmetmesi lazım. Başbakan'ı daha Türkiye hazmedemedi" diye konuştu.