'Düğün' Ankara turnesi'nde

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu'nun Ayşe Bayramoğlu tarafından yazılan, ünlü oyuncu Tilbe Saran'ın yönetmenliğini üstlendiği 'Düğün' adlı oyunu Ankara'da sahnelenecek.

28 Kasım 2011 Pazartesi, 13:05
Abone Ol google-news

Düğün, 3 Aralık Cumartesi akşamı saat 20:00’de, 4 Aralık  Pazar günü ise saat 15:00’te Ankara Devlet Tiyatrosu Şinasi Sahnesi’nde tiyatro severlerle buluşacak. Oyunun; oyunculardan teknik ekibe kadar tüm yaratıcı kadrosu kadınlardan oluşuyor.
 
 “Düğün”; tatlı bir yaz akşamında, İstanbul’da aile yadigârı bir köşkün mutfağında telaşla sürmekte olan bir düğün hazırlığı ile açılıyor. Gelinin törene geç kalmasıyla başlayan aksilikler, farklı aile yapılarından kaynaklanan zıtlıklarla giderek trajikomik bir hal alıyor ve mutfak, yıllardır görülmemiş hesapların açıldığı bir mekâna dönüşüyor. Bahçede düğün devam ederken, mutfakta kadınlar kendi hikâyelerini anlatıyor, anlattıkça birbirleriyle ama aslında kendileriyle, “kim oldukları” gerçeğiyle yüzleşiyorlar. Hayal kırıklıkları, geçmişte yaşanmış acılar, büyük aile gizleri düğün telaşında ortaya dökülüveriyor.
 
Nisan ayında prömiyeri gerçekleştirilen “Düğün”; güçlü oyunculukları ve çarpıcı mesajları ile beğeni toplamayı sürdürüyor. Oyun, toplumda “kadın” ve “erkek” olmayı, sahnede gözükmeyen bir düğün üzerinden anlatırken; kadınların güçlerini, güçsüzlüklerini, zorlukları çözme yöntemlerini, kadınlık hallerini de mutfakta seyirciyle paylaşıyor.
 
Pek çok saygın tiyatro ödülü bulunan, son olarakta 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “ZENNE” filmiyle “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülü kazanan Tilbe Saran’ın yönettiği oyunda; Türkiye’nin en önemli kadın oyuncularından Güler Ökten, Zerrin Sümer, Tilbe Saran ve Şebnem Sönmez ile genç oyuncular Eda Çatalçam, Evren Ercan, Serpil Göral ve Maria Akgüllü rol alıyor.
 
“Düğün” oyununa ait biletler; Biletken’den ve oyunun sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilir.
 
www.biletken.com