Ege'de gemi kazası

Ege Denizi'nin uluslararası sularında iki gemi çarpıştı. Gemilerde toplam 35 mürettebatın bulunduğu ve sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

28 Haziran 2009 Pazar, 06:58
Abone Ol google-news

Ege Denizi'nde çarpışan iki gemi için olay yerine ekiplerin sevkedildikleri, kazada herhangi bir can kaybı bulunmadığı ve gemilerin batmasının söz konusu olmadığı bildirildi.

Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada, dün 22.10 civarında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Çanakkale Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü'nce yapılan belirlemeye göre, Bozcaada'nın güneybatısında Türk arama kurtarma alanı içinde, Alman bayraklı ''Renata Schulte'' adlı gemi ile Malta bayraklı ''Martı Princess'' isimli gemilerin çarpıştığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi: ''Olay yerine ivedilikle Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan 3 adet bot ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden Kıyı Emniyeti-6 ve Kıyı Emniyeti-2 botu sevkedilmiş olup ayrıca Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün kurtarma gemileri ile Sağlık Bakanlığı'na ait ambülans bot olay yerine doğru hareket etmektedirler. Bugün saat 01.25 itibariyle herhangi bir can kaybı ve gemilerin batması söz konusu değildir. Çevre kirliliğini engellemek açısından Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü&nün çevre kirliğini önleme donanımlı römorkörleri olay yerine intikal halindedirler. Olay merkezimizce takip edilmektedir.''

 

11 personel Çanakkale'de

Ege Denizi'nde çarpışan 2 gemiden biri olan Malta bayraklı ''Martı Princess'' adlı geminin 11 personeli kaptanının isteği doğrultusunda Kıyı Emniyeti botu tarafından gemiden alınarak Çanakkale'ye götürüldü.