Ekim 2016 Playstation Plus oyunları belli oldu

Her ay olduğu gibi bu ayda Sony, PSN Plus üyelerine ücretsiz oyunlar dağıtmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

30 Eylül 2016 Cuma, 21:47
Abone Ol google-news

 

Japon kökenli bir firma olan Sony gerek telefonlar ve gerekse yeni nesil konsollar ile şüphesiz büyük başarılar yakalamış bir firma. Sony’ nin oyun konsolu serisi olan Playstation, Playstation Network çatısı altında milyonlarca kullanıcıyı barındırıyor. Oyuncular bu sistem sayesinde birbirleri ile oynama imkanı bulurken belirli bir ücret ödeyen oyuncular, PlaystationNetwork Plus adı altında ücretsiz oyunlar almaya başlıyor. Playstation4, Playstation3 ve Playstation Vita konsollarına farklı oyunlar veren firmanın kullanıcılarını memnun ettiği pek söylenemez. Gerek oyunların güncel olmayışı gerekse “indie” tarzı denilen oyunların daha fazla bulunması kullanıcıları huzursuz eden durumlardan.

Kullanıcıları rahatsız eden diğer durumlardan birisi ise abonelik ücretleri. Türkiye sunucusu için yaklaşık 150 TL civarı bir ödeme yapmanız gerekiyor.Bu ücret Amerikan sunucusuna göre yüksek kalıyor. Bazı oyuncular bu rakamın yüksek olduğunu ifade etmekte ve eski fiyatların gelmesini talep etmekte.
 Her Konsol İçin 2 Farklı oyun
Sony, şu anda güncel olarak 3 farklı konsoluna yazılım ve PSN desteği veriyor. Bu ay firma Playstation 4 için  Resident Evil Remastered ve Transformers: Devastation oyunları ücretsiz olarak sunulurken, Playstation 3 için  Mad Riders ve From Dust, Playstation Vita için ise Code:Realize – Guardian of Rebirth ve Actual Sunlightt adlı oyunlar kullanıcıların beğenisine sunulacak.
Bakıldığında her ne kadar PS4 kullanıcıları için durum pek vahim gözükmese de, PS3 ve PS Vita için aynı şeyi söylemek doğru olmayabilir. Oyunlar Eylül ayının 3 yani önümüzdeki salı günü indirilebilir durumda olacak.

Xiaomi MI5 video inceleme