Engin Verel, Fenerbahçe başkan adaylığından çekildiğini açıkladı

Fenerbahçe Başkan Adayı Engin Verel, yaptığı paylaşım ile adaylıktan çekildiğini açıkladı.

24 Haziran 2021 Perşembe, 15:29
Engin Verel, Fenerbahçe başkan adaylığından çekildiğini açıkladı
Abone Ol google-news

Fenerbahçe’de Olağan Seçimli Genel Kurul  bu hafta cuma ve cumartesi günleri gerçekleştirilecek. Seçimde şu ana kadar mevcut başkan Ali Koç ve Eyüp Yeşilyurt aday oldu. 

Sürpriz bir şekilde adaylığını koyan Engin Verel ise bugün adaylıktan çekilme kararı aldığını açıkladı.

Verel açıklamasında, "Sevgili Fenerbahçe Kongre üyeleri ve saygıdeğer Fenerbahçe Camiası; 

Dün akşam saatlerinde başkanlık adaylığımı açıklayacağımı belirtmiştim. Bu kararı alırken amacım futbolun içinden gelmiş, o forma için ter dökmüş olan bizlerin de artık yönetimlere talip olma zamanının geldiğini vurgulamak ve Fenerbahçe camiasındaki bölünmüşlüğü ortadan kaldırıp, birlik ve beraberliği sağlamaktı. Fenerbahçe'mizde milli futbolcu olarak 8 sene profesyonel futbol oynayıp jübilemi yaptıktan ve de 46 yıllık yüksek divan kumlu delegeliğinden sonra; bütünlüğü sağlama görevinin de, sporun içerisinden gelenlerin yapması konusunda, kongre üyesi dostlarımızla mutabık kaldık. 

Tek düşüncem sayın Ali Y. KOÇ ve sayın Aziz YILDIRIM arasındaki bölünmüşlüğü kaldırıp, Fenerbahçe menfaatleri çatısı altında bu iki değerli insanı birleştirmekti. Ancak iki başkanımızın da bu sabahki basın toplantılarından sonra, bu düşüncemizin şimdilik gerçekleşme ihtimalimin olmadığını gördük. Bu nedenle yeni bir bölünmüşlük sebebi yaratmamak için bu seçim döneminde başkanlık adaylığı müracaatını yapmama kararı almış bulunmaktayız. Dün akşam açıklamamız itibariyle bizlere destek veren, teveccüh gösteren tüm üyelerimize ve camiamız paydaşlarına teşekkürlerimizi sunarız Kamuoyuna ve değerli Fenerbahçe camiasına saygılarımızla duyurulur." ifadelerine yer verdi.