Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu iddiasına CHP'den hodri meydan

Tutuklu CHP milletvekili Enis Berberoğlu ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili 'Yakında Kılıçdaroğlu'nun içerdeki zatla (Enis Berberoğlu) bağlantısı çıkarsa şaşırmayın ha!' sözlerinin ardından CHP'liler Erdoğan'ı Kılıçdaroğlu ile canlı yayına çıkmaya çağırdı.

13 Ağustos 2017 Pazar, 22:49
Abone Ol google-news

<video:802617>

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'da düzenlenen AKP İl Danışma Toplantısı'nda MİT TIR’ları davasında aldığı ceza nedeniyle tutuklanan Enis Berberoğlu’nu kastederek “İçeriden değişik haberler alıyorum. ‘Buradan çıktım çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım’ diyor içerideki zat” demişti. Erdoğan, devamında, Berberoğlu ile ilgili davanın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da uzanabileceğini ima etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile ilgili de cezaevinde bulunan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nu kastederek, "Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha…" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Erdoğan'ın sözlerine, “Enis Berberoğlu’na bu sözlere Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Kılıçdaroğlu’nun üzerine suç at. Biz de seni bırakalım’ diye bir örtülü ahlaksız teklifidir bu. Günlerdir yürütülen bu kampanya aslında böyle bir örtülü ve ahlaksız tekliftir. Kamuoyu önünde yapılmış bir ahlaksız tekliftir. Bu ahlaksız teklife icabet edecek hiçbir arkadaşımız da yoktur” diyerek karşılık verdi.

CHP'lilerden hodri meydan

Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu iddiasının ardından CHP'liler Cumhurbaşkanını sosyal medaya üzerinden canlı yayına çıkmaya çağırdı. Twitter'da  #ErdoğanKılıçdaroğluİle CANLIyayınaVarmısın etiketindeki hodri meydan mesajları şöyle: